Reklama

Policjanci zorganizowali zbiórkę dla dzieci funkcjonariuszy z Ukrainy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Chcąc pomóc rodzinom naszych kolegów z Ukrainy, którzy walczą w obronie swojej ojczyzny, policjanci i pracownicy Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przy wsparciu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie, zorganizowali zbiórkę. Przekazali zebrane dary dzieciom ukraińskich funkcjonariuszy, które obecnie przebywają w policyjnym ośrodku w Polańczyku.

Osoby uciekające przed wojną, zabierają ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Dzieci zabierają często tylko jedną ulubioną maskotkę. Gdy już znajdą się w bezpiecznym azylu, okazuje się, że ten jeden „umorusany miś” to za mało, by choć na chwilę zapomnieć o tragedii, która ich spotkała. W policyjnym ośrodku w Polańczyku bezpieczne schronienie znalazło obecnie sześć rodzin policjantów z Ukrainy, w tym dziewięcioro dzieci.  

 

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przy wsparciu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie, kierowani odruchem serca i poczuciem solidarności, zorganizowali zbiórkę rzeczy, które umilą dzieciom czas. Zebrane i zakupione - m.in. zabawki, maskotki, zeszyty, bloki do malowania, kredki, flamastry, farby, klocki i puzzle - zostały wczoraj przekazane dzieciom przebywającym w Polańczyku.

 

Chwila wręczenia prezentów była bardzo wzruszająca dla obu stron. Uśmiechy, które zagościły na twarzach dzieci i ich mam, były najlepszym podziękowaniem. 

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie będą nadal organizować zbiórki, uwzględniając bieżące potrzeby uchodźców przebywających pod policyjną opieką.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy