Reklama

Policjanci z Brzozowa obchodzili swoje święto [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na co dzień stoją na straży bezpieczeństwa powiatu brzozowskiego. Raz w roku, mają swoje święto – Święto Policji, które na kartach kalendarza przypada na dzień 24 lipca. Dla brzozowskich policjantów był to czas wyróżnień i awansów.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie w piątek obchodzili uroczystości związane ze Świętem Policji. Tradycyjnie, jak co roku obchody rozpoczęła Msza Święta w brzozowskiej bazylice mniejszej, którą w intencji brzozowskich policjantów, pracowników cywilnych, emerytów policyjnych i ich rodzin odprawili: ksiądz prałat Franciszek Goch – proboszcz brzozowskiej parafii, duszpasterz podkarpackiej Policji – ks. Marek Buchman, Ojciec Wiesław Faron – Rektor Kolegium i Kustosz Sanktuarium Jezuitów w Starej Wsi oraz Ojciec Tomasz Nogaj od lat związany z powiatem brzozowskim.

 

Następnie, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Brzozowie odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Piotra Zalewskiego, Dyrektora Biura Poselskiego posła RP Adama Śnieżka – Andrzeja Wrony, Starosty Brzozowskiego Zdzisława Szmyda, przedstawiciela Burmistrza Brzozowa – Agnieszki Wilk, przedstawicieli innych służb mundurowych, władz samorządowych i instytucji powiatowych. Wśród uczestników zbiórki nie zabrakło kadry kierowniczej brzozowskiej komendy oraz pracowników cywilnych.

 

Na wstępie Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie podinsp. Joanna Kędra powitała funkcjonariuszy, pracowników cywilnych, emerytów policyjnych oraz zaproszonych gości. Podkreśliła, że obecna wyjątkowo trudna rzeczywistość stawia przed policyjną formacją wiele nowych zadań, obowiązków i wyzwań. Wyjątkowo zabrzmiały słowa podziękowania: „Otóż chcę mocno i głośno powiedzieć swoim funkcjonariuszom, iż jestem dumna z Waszej codziennej, trudnej i ofiarnej służby, służby pełnej nowych zadań, które są nie lada wyzwaniem. (…) Dziękuję za dyscyplinę, obowiązkowość, ofiarność, zrozumienie i odpowiedzialność. (…) Proszę o więcej, albowiem jestem pewna, że dacie radę, że w tych trudnych czasach także podołamy bo przecież chcieć to móc.” Komendant słowa podziękowania skierowała także do przedstawicieli samorządów i wszystkich instytucji, podkreślając jak ogromne znaczenie ma dobra współpraca i wsparcie.

 

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe, które w tym roku z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Piotra Zalewskiego odebrało 25 funkcjonariuszy.

 

Przemawiając w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, insp. Piotr Zalewski podziękował policjantom za codzienną służbę oraz instytucjom samorządowym za wsparcie.

 

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, przekazując gratulacje dla awansowanych oraz podziękowania za pełną zaangażowania służbę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Starosta Brzozowski  Zdzisław Szmyd powiedział: „Jestem dumny, że mogę reprezentować powiat brzozowski, który od wielu lat pozostaje jednym z najbezpieczniejszych powiatów naszego województwa. Niewątpliwie jest to efekt Waszej pracy, niejednokrotnie niebezpiecznej, wymagającej siły charakteru i przytomności umysłu”. Przemawiając w imieniu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brzozowie Agata Karamus podkreśliła: „Nie było takiego telefonu, którego nie odebralibyście od nas – bez względu na porę. Nie było takiej sprawy, w której zostawilibyście nas bez pomocy – ilekroć o nią poprosiliśmy. Nie było takiej rozmowy na końcu której nie życzylibyście nam siły do przetrwania tego trudnego czasu.”

Uroczystą zbiórkę zakończyło złożenie meldunku przez Dowódcę uroczystości – podinsp. Marka Śliwińskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy