Reklama

Policjanci i żołnierze doskonalili techniki wspinaczkowe w Lesku

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podkarpaccy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich, amerykańskimi żołnierzami oraz funkcjonariuszami Straży Leśnej, ćwiczyli współdziałanie służb w trudno dostępnym terenie. Doskonalono głównie umiejętności wspinaczkowe i techniki linowe. Szkolenie odbyło się w Lesku, Odrzykoniu i Czarnorzekach.

Na początku sierpnia odbyło się kilkudniowe szkolenie z zakresu pokonywania rejonów skalnych w działaniach taktycznych. Szkolenie zorganizowane zostało przez żołnierzy z 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich. W szkoleniu wzięli udział funkcjonariusze Plutonu Wsparcia Taktycznego Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Oprócz funkcjonariuszy Policji, w szkoleniu uczestniczyli także amerykańscy żołnierze 101 Dywizji Powietrznodesantowej i funkcjonariusze Straży Leśnej w Nadleśnictwie Kołaczyce. Szkolenie miało miejsce w rejonach skalnych oraz terenach leśnych w miejscowości Lesko, Odrzykoń i Czarnorzeki.

Główne cele szkolenia obejmowały zadania z zakresu wspinaczki i techniki linowej oraz taktyki piechoty zmechanizowanej. Policjanci i żołnierze doskonalili umiejętności polegające głownie na podchodzeniu na przyrządach zaciskowych i zjazdy na linach.

Podczas zajęć wykorzystywano umiejętności posługiwania się mapą i urządzeniami GPS, niezbędnymi do określenia właściwej trasy przemarszu. Ważnym elementem szkolenia była współpraca służb w działaniach taktycznych realizowanych w zespołach, co pozwoliło na wymianę doświadczeń i umiejętności.

Szkolenie odbyło się pod okiem doświadczonych instruktorów wysokościowych 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy