Reklama

Polańczyk doczekał się ronda

Opublikowano:
Autor:

Polańczyk doczekał się ronda - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyła się trwająca od listopada ubiegłego roku budowa ronda w Polańczyku. Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 894 z ulicami Zdrojową i Wiejską to jedno z najbardziej obciążonych ruchem miejsc w Bieszczadach.

- Rondo w miejscu, gdzie natężenie ruchu jest tak duże, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym (ok. 4 tys. pojazdów/dobę), to najlepsze rozwiązanie wpływające na poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu - czytamy na stronie internetowej Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. - Skrzyżowanie o ruchu okrężnym to także komfort i estetyka. W kosztach partycypowała gmina Solina, na zlecenie której została opracowana dokumentacja przebudowy skrzyżowania.

Budowa ronda została sfinansowana z budżetu województwa podkarpackiego, ale planowana jest 85% refundacja ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w ramach projektu "Przebudowa/rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 895 na odcinku Solina – Myczków i drogi wojewódzkiej nr 894 na odcinku Hoczew – Polańczyk". Kompleksową modernizacją objętych zostanie łącznie około 17 kilometrów wspomnianych w nazwie projektu dróg. Powstanie nie tylko nowa nawierzchnia. Przebudowane zostaną m.in. skrzyżowania, obiekty inżynierskie, chodniki i zatoki autobusowe. W ramach zadania powstaną również urządzenia związane z ochroną środowiska czy bezpieczeństwem ruchu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE