Reklama

Połamana Sanocka

Opublikowano:
Autor:

Połamana Sanocka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto wzbogaciło się o nową ulicę, która ma nosić dumną nazwę: Sanocka. O wiele gorzej prezentuje się stan tej drogi.

Radni miejscy, aby uporządkować stan  przebiegu ulicy położonej w Sanoku w dzielnicach Dąbrówka i Posada, zdecydowali się nadać jej nazwę. Jak argumentowała Marta Kopacz, naczelnik wydziału geodezji, architektury i planowania przestrzennego, ustalenie nowej nazwy wiąże się również z  wprowadzeniem czytelnej numeracji porządkowej nieruchomości położonych w jej sąsiedztwie.

Ulica przebiega w granicach administracyjnych miasta. Graniczy z Płowcami i Stróżami.

- Przy tej drodze są usytuowane budynki mieszkalne, które posiadają na dzień dzisiejszy aktualny numer porządkowy przyporządkowany do Płowiec - tłumaczyła. - O tym, że trzeba tę sytuację uregulować, informował nas Urząd Statystyczny. Dlatego zdecydowaliśmy się nadać ulicy nazwę, a istniejące i powstające przy niej budynki, tak jak powinno się to zrobić, przyporządkować do Sanoka.

Naczelnik Kopacz nadmieniła, że pojawiły się różne propozycje nazw, m.in. Graniczna i Polna. Jednak te nazwy już funkcjonują. Zdecydowano się więc na Sanocką. Wydatki będą związane tylko z oznakowaniem ulicy.

Więcej w 15 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE