Reklama

Pokazy filmowe kandydatów do Oscara w BWA

Opublikowano:
Autor:

Pokazy filmowe kandydatów do Oscara w BWA - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oscar Nominated Shorts 2018 to okazja, by przyjrzeć się najlepszym produkcjom krótkometrażowym na świecie. BWA Galeria Sanocka zaprasza na pokazy filmowe kandydatów do Oscara.

Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Najważniejsi przedstawiciele branży filmowej od lat 30. nie zapominają uhonorować również krótkiego metrażu, który stanowi istotną część amerykańskiej kinematografii.

Podczas 90. rocznicy rozdania nagród konkursu o jej złotą statuetkę zawalczy 15 filmów krótkometrażowych w 3 kategoriach: film animowany, aktorski i dokumentalny. Mimo że rzadziej wspominane w mediach niż filmy pełnometrażowe, krótkie produkcje prezentują równie istotne, inspirujące historie w innowacyjnej formie.

Fundacja Ad Arte jest wyłącznym polskim dystrybutorem dwóch zestawów Oscar Nominated Shorts - filmów aktorskich i animowanych. Sanockie BWA, współpracuje z Fundacją już od ponad 10 lat. Dzięki temu, mieszkańcy naszego miasta mają możliwość oglądania unikatowych produkcji krótkometrażowych z całego świata.

PROGRAM (najlepszy krótkometrażowy film aktorski):

"DeKalb Elementary", reż. Reed Van Dyk,  USA 2016,  21 min.

Steven, niestabilny psychicznie dwudziestokilkulatek, wchodzi do szkoły podstawowej z półautomatycznym karabinem. Po tym, jak nakazuje szkolnej recepcjonistce, Cassandrze, ewakuować budynek, przetrzymuje ją jako zakładniczkę i każe zadzwonić po pogotowie.

"The Eleven O’Clock" , reż. Derin Seale,  Australia 2016,  13 min.

Psychiatra usilnie stara się pomóc pacjentowi cierpiącemu na urojenia. Jego wysiłki komplikuje fakt, że pacjent uważa się za lekarza. Za każdym razem, gdy próbuje do niego dotrzeć, sesja terapeutyczna wymyka się spod kontroli.

"My Nephew Emmett", reż. Kevin Wilson Jr., USA 2017,  20 min.

W 1955 r. dwóch białych mężczyzn wtargnęło do domu Mose Wrighta, afro-amerykańskiego kaznodziei w Mississippi, aby porwać jego 14-letniego siostrzeńca, Emmetta Tilla, który przyjechał w odwiedziny z Chicago. Emmett został oskarżony o pogwizdywanie na białą kobietę.

"The Silent Child", reż. Chris Overton, Wielka Brytania 2017,  20 min.

Libby, głuchoniema czterolatka, jest najmłodszym dzieckiem w rodzinie, w której wszyscy słyszą. Nie potrafiąca się porozumieć dziewczynka zaczyna szkołę. Libby zostaje przydzielony opiekun, który uczy ją języka migowego, jednak sceptyczni rodzice niechętnie angażują się w edukację córki.

"Watu Wote/All of Us", reż. Katja Benrath, Niemcy 2017, 22 min.

Przez prawie dziesięć lat Kenia była obiektem ataków terrorystycznych z Al-Shabaab. Między muzułmanami i chrześcijanami narasta atmosfera niepokoju i nieufności. Aż do grudnia 2015 r., kiedy pasażerowie autobusów muzułmańskich pokazali, że solidarność może zwyciężyć.

Łączny czas: 96 min.

Miejsce: BWA Galeria Sanocka Termin: 10 marca 2018 roku

Godzina: 17.30 Wstęp: 5 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE