Reklama

Podwyżki urzędników i burmistrza

Opublikowano:
Autor:

Podwyżki urzędników i burmistrza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni miasta i gminy Zagórz przyznali podwyżkę dla Ernesta Nowaka, burmistrza miejscowości nad Osławą. Wcześniej zwiększono płace wszystkich urzędników z wyrównaniem od 1 stycznia 2016 roku.

Był to jeden z argumentów, jakie wysunął Edward Wojnar przy zgłaszaniu projektu uchwały. Przewodniczący komisji rozwoju gospodarczego, rolnictwa i finansów wskazał także inne czynniki, jakie kierowały radnymi przy zmianie  poborów włodarza gminy.

– Ernest Nowak wykonuje swoją pracę bez zastępcy od momentu, kiedy wiceburmistrz Alicja Wosik została mianowana wicewojewodą Podkarpacia (czyli od 14 lutego 2012 roku – przyp. Red.) – mówił Wojnar podczas sesji 16 grudnia. – Ponadto burmistrz przedstawił kolejny budżet na 2017 rok. Nie jest łatwy, ale utrzymuje gminę na kierunku rozwoju. Wydaje mi się, że przedstawione przeze mnie uargumentowanie uchwały jest zasadne, by rada podjęła ten projekt.– Szkoda, że nie było to szerzej omawiane na komisjach – skomentował radny Tomasz Pyrć, który jednak za uchwałą zagłosował. Wszyscy pozostali byli takiego samego zdania i tym samym wniosek przeszedł jednogłośnie. Argumenty innych radnych to m.in. to, że dzięki burmistrzowi inwestycje w gminie otrzymują wysokie dotacje zewnętrzne. Do tej pory miesięczne pobory (wraz z dodatkami) burmistrza wynosiły 11320 zł (wszystkie kwoty podano brutto). Teraz będzie dostawał 11860 zł z wyrównaniem od lipca 2016 roku, a więc o 540 zł więcej (blisko 5%). Do podstawy dostał 250 zł podwyżki i wyniosła 5750 zł, dodatek funkcyjny zwiększono o 100 zł (1900 zł). Tym samym podniósł się dodatek specjalny liczony jako 40% podstawy i dodatku funkcyjnego (z 2920 zł na 3060 zł) i dodatek za wieloletnią pracę liczony z 20% wynagrodzenia zasadniczego (z 1100 zł na 1150 zł).Ernest Nowak nie był obecny na sesji, na której przyznano mu podwyżkę. Przebywał w tym czasie na spotkaniu w Warszawie.

Więcej w 51 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE