Reklama

Podwyżki efektem lenistwa

Opublikowano:
Autor:

Podwyżki efektem lenistwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oto jest pytanie, które stawiają sobie mieszkańcy gminy Besko. Chodzi oczywiście o odpady i ich odpowiednią selekcję. O tym między innymi rozmawiali radni podczas sesji w Urzędzie Gminy w Besku.

Spotkanie radnych odbyło się 29 grudnia. Podjęto wówczas uchwałę w sprawie wyboru  metody opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ustalono także stawki za poszczególne pojemniki.

- Gospodarka odpadami i funkcjonowanie całego systemu ma się finansować w całości z wpłat wnoszonych przez mieszkańców gminy – mówił Mariusz Bałaban, wójt gminy Besko. - Zgodnie z tą zasadą, chcąc uzyskać środki z wpłat gwarantujących utrzymanie i płynność systemu, niestety jesteśmy zmuszeni podnieść opłaty.

Jest to stawka o złotówkę większa niż w roku ubiegłym. Jak się okazuje, mieszkańcy gminy Besko nie przykładają się do segregowania odpadów, a niektórzy w ogóle nie kupują kolorowych worków.

- Z roku na rok liczba czarnych worków stale wzrasta zamiast spadać w stosunku do kolorowych - mówił Błażej Ziemiański, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Więcej w 1 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE