Reklama

Podsumowanie wyników działania KMZB na terenie przemyskiej Komendy

Opublikowano: wt, 15 sty 2019 11:18
Autor:

 Podsumowanie wyników działania KMZB na terenie przemyskiej Komendy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 1740 zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nanieśli mieszkańcy naszego powiatu w 2018 roku. W większości dotyczyły spraw związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Ponad 56% zgłoszeń zostało potwierdzonych.

Czy są miejsca, w których z jakiegoś względu nie czujesz się bezpiecznie? A może jesteś świadkiem notorycznego łamania prawa? Od września 2016 roku na terenie całej Polski działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie, dzięki któremu osoby zaniepokojone o własne bezpieczeństwo mogą alarmować policję o potencjalnych zagrożeniach w danej lokalizacji.

Policjanci podsumowali  funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na terenie powiatu przemyskiego w 2018 roku. Przez ostatnich 12 miesięcy, mieszkańcy naszego powiatu korzystali z tego narzędzia 1740 razy. Najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły te związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym:

  • przekraczanie dozwolonej prędkość
  • nieprawidłowe parkowanie
  • niewłaściwa infrastruktura drogowa
  • zła organizacja ruchu drogowego

Kolejna grupa zgłoszeń dotyczyła m.in. :

  • spożywania alkoholu w miejscach publicznych
  • bezdomność
  • grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją 

Na 1740 zgłoszeń o zagrożeniach, które zostały naniesione przez mieszkańców naszego powiatu, 984 zostało potwierdzonych, co daje ponad 56 procentową potwierdzalność. 1% to zgłoszenia potwierdzone i wyeliminowane oraz te, które zaliczono do żartów lub pomyłek.

Ponadto w minionym roku funkcjonowania KMZB, przemyscy policjanci spotykali się z mieszkańcami lokalnych społeczności i przedstawicielami różnych instytucji w ramach informowania i promowania przedmiotowego narzędzia. Przeprowadzono spotkania z mieszkańcami na terenie całego powiatu przemyskiego oraz osobami opiniotwórczymi, gdzie w trakcie debat i konsultacji instruowano, jak korzystać z tego narzędzia.

Stworzenie mapy zagrożeń pozwala zobrazować stan bezpieczeństwa na danym obszarze, wskazać zagrożenie przestępczością określonego rodzaju oraz szczególnie uciążliwe wykroczenia. Mając pełny i rzetelny obraz, Policja może lepiej dostosować swoje działania do zdiagnozowanych potrzeb, np. lepiej planować i dyslokować służbę patrolową czy patrole ruchu drogowego. 

Przypominamy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.