Reklama

Podsumowanie współpracy BiOSG oraz SOK Przemyśl

Opublikowano:
Autor:

Podsumowanie współpracy BiOSG oraz SOK Przemyśl - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 29 stycznia w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu podsumowano współpracę Straży Granicznej ze Strażą Ochrony Kolei w 2018 roku. Komendanci obu jednostek rozmawiali o efektach dotychczasowych działań oraz planach na rok bieżący.

Współpraca Bieszczadzkiego Oddziału SG oraz Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu ma już wieloletnią tradycję. Zadania realizowane przez obie służby mają głównie na celu zapewnienie bezpieczeństwa w pociągach oraz na obszarach kolejowych, a także walkę z przestępczością transgraniczną.

Wspólne działania obejmują m.in kontrolę osób, wagonów, bagaży, obiektów oraz pojazdów na obszarach kolejowych. To także czynności podejmowane w ramach ogólnopolskich akcji np. „Bezpieczna kolej”.

W spotkaniu uczestniczył Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG płk SG Robert Rogoz oraz Komendant Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu Jerzy Brodowski. Z obu stron zaproszono również właściwych merytorycznie ekspertów.

W trakcie spotkania podsumowano wspólnie zrealizowane w 2018 roku przedsięwzięcia oraz ich efekty. Określono także obszary współpracy na 2019 rok.

Jak podkreślili komendanci obu jednostek, głównym elementem pozytywnie wpływającym na efektywność funkcjonującej współpracy jest szybka wymiana informacji, która przyczynia się do zapewnienia bezpieczeństwa w pociągach i na obszarach kolejowych, przeciwdziałania nielegalnej migracji i zapobiegania przemytowi towarów m.in. towarów akcyzowych.

W ramach wspólnie prowadzonych czynności w ubiegłym roku ujawniono m.in. nielegalne wyroby akcyzowe o wartości przekraczającej 70 tys. złotych - podsumowano na spotkaniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE