Reklama

Podsumowanie roku 2018 - Jakub Dąbrowski

Opublikowano:
Autor:

Podsumowanie roku 2018 - Jakub Dąbrowski  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szef Szkolenia w Bieszczadzkiej Grupie GOPR.

Mijający rok to okres intensywnej pracy dla ratowników Bieszczadzkiej Grupy GOPR. To czas, w którym czuwaliśmy nad bezpieczeństwem turystów w górach w trzech stacjach ratunkowych 24h/365 dni i dwóch dyżurkach sezonowych w okresach wzmożonej aktywności turystycznej.

W roku 2018 interweniowaliśmy 339 razy gdzie 370 osób potrzebowało naszej pomocy, w 132 przypadkach współpracowaliśmy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym niejednokrotnie wykorzystując techniki linowe, co znacznie skróciło czas dotarcia do poszkodowanych i wpłynęło na powodzenie akcji. Podczas 14 wypraw pomagały nam psy ratownicze ze swoimi przewodnikami. Niestety mimo największych wysiłków nie udało nam się uratować 14 osób.

Nasi ratownicy w tym okresie wzięli udział w szeregu specjalistycznych szkoleniach zarówno na poziomie grupy  jak i na szczeblu centralnym podnosząc swoje kwalifikacje, zajęli 1 miejsce w XXIV Ogólnopolskich Zawodach w Ratownictwie Górskim i 15 miejsce w VIII  międzynarodowych zawodach Dolomiti Rescue Race organizowanych we Włoszech, to wielki sukces bieszczadzkiego GOPR.

…… z czego jestem dumny?

Najbardziej z tego, że jestem Polakiem, z mojej małżonki, że jest tak wyrozumiałą osobą, że mam zaszczyt nosić  na piersi błękitny krzyż, że otaczają mnie ludzie  spod tego znaku, na których mogę zawsze liczyć, z każdego sukcesu naszej niewielkiej społeczności.

Co najbardziej mi utkwiło i co zapamiętam w tym roku?.

Dwa zdarzenia, pierwsze to wyjazd do  wypadku autobusu w Leszczawie Dolnej , w którym poszkodowanych zostało 50 osób w tym dzieci. Widok, który zastaliśmy na miejscu na długo pozostanie w naszej pamięci.

Drugi, to moment, kiedy po 48 godzinach poszukiwań odnaleźliśmy 13 letniego chłopca w Izdebkach.

Nikt z nas nie tracił nadziei, wierzyliśmy do samego końca, że znajdziemy go żywego. Nigdy wcześniej wśród moich koleżanek i kolegów nie widziałem tylu „szklanych” oczu.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE