Reklama

Podsumowanie roku 2018 - Grzegorz Klecha

Opublikowano:
Autor:

Podsumowanie roku 2018 - Grzegorz Klecha - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sanoku.

Rok 2018 był bardzo pracowity i obfitował w wiele różnorakich wydarzeń.

Udało się nam zorganizować podczas ferii zimowych turniej piłki halowej dla dzieci z terenu powiatu sanockiego, następnie eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W 2018 r. odbyły się również zawody sportowo - pożarnicze MDP na szczeblu powiatowym.

Zorganizowaliśmy również warsztaty z zakresu ratownictwa medycznego i technicznego oraz kolejne Mistrzostwa Ratowniczo- Medyczne Jednostek KSRG w których uczestniczyli przedstawiciele różnych służb z terenu całego woj. podkarpackiego.

Te warsztaty i mistrzostwa były współorganizowane przez OSP Niebieszczany.

Strażacy - ochotnicy brali chętnie czynny udział (pomagali w organizacji) obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzięki owocnej współpracy z KP PSP w Sanoku ponad 100 osób uczestniczyło w różnego rodzaju kursach i szkoleniach pożarniczych. Dodatkowo dzięki projektom pozyskaliśmy do jednostek OSP ponad 40 ratowników po kursach KPP oraz podobną liczbę strażaków z uprawnieniami drwala - operatora pilarek spalinowych.

Wszystkie plany i założenia na szczeblu zarządu powiatowego dało się zrealizować w 100%.

Najbardziej utkwiła mi w głowie sytuacja związana z akcją poszukiwawczą 12 letniego chłopca w Izdebkach jak również sytuacja tej rodziny.

Dumny jestem z tego, że w większości z 60 jednostek OSP które działają na terenie powiatu sanockiego mamy wspaniałą młodzież i dorosłe druhny i druhów, którzy bezinteresownie są gotowi nieść pomoc potrzebującym o każdej porze dnia i nocy. Cieszy fakt, że coraz większa ilość jednostek współpracuje ze szkołami i prowadzi zajęcia z pierwszej pomocy. Powodem do dumy są strażackie orkiestry dęte, działające przy nich zespoły mażoretek oraz zespoły wokalne czy chociażby kółko teatralne i Regionalny Zespół Ludowy Ziemia Sanocka. Zdecydowana większość z nich to firmy znane w całej Polsce ale również poza granicami kraju.

W mojej macierzystej jednostce w Niebieszczanach funkcjonuje jedyna w OSP na Podkarpaciu sekcja ratownictwa wysokościowego, co jest z pewnością powodem do dumy, ponieważ podkarpacka PSP dysponuje 2 grupami wysokościowymi w Rzeszowie i Krośnie.

W przyszłym roku chcemy się skupić na pracy z młodzieżą. Są już plany i pomysły ale na mówienie o szczegółach jest za wcześnie ponieważ w dużej mierze będzie to uzależnione od wsparcia finansowego ze strony samorządów a w szczególności ze strony starostwa powiatowego.

Na pewno zorganizujemy zawody sportowo - pożarnicze na szczeblu powiatowym dla pełnoletnich strażaków czyli grupy "A" i "C" . Również wspólnie z OSP Niebieszczany i firmą Dream - Team, w planach jest organizacja kolejnych mistrzostw medycznych oraz warsztatów szkoleniowych, które mają na celu podniesienie kwalifikacji naszych ratowników.

Dodatkowo w KP PSP w Sanoku powstaje już plan kursów i szkoleń pożarniczych, które na przestrzeni przyszłego roku będą prowadzili dla strażaków ochotników funkcjonariusze sanockiej komendy.

Na koniec pragnę podziękować Komendzie Powiatowej PSP w Sanoku na czele z komendantem mł .bryg. G. Oleniaczem za przychylność i bardzo dobrą współpracę na którą zawsze możemy liczyć. Dziękuję również tym Wójtom i Burmistrzom, którzy zawsze wspierają nasze społeczne inicjatywy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE