Reklama

PODSUMOWANIE: Jak działał sanocki szpital w 2020 roku?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SPZOZ w Sanoku

PODSUMOWANIE: Jak działał sanocki szpital w 2020 roku?  - Zdjęcie główne

foto SPZOZ w Sanoku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rok 2020 był z powodu pandemii koronawirusa rokiem bardzo trudnym zarówno dla pacjentów, jak i placówek służby zdrowia. Jak w 2020 roku działał SPZOZ w Sanoku?

Z danych statystycznych przedstawionych przez Grzegorza Panka, dyrektora SPZOZ w Sanoku wynika, że w ubiegłym roku sanocki szpital udzielił pomocy 965 chorym z COVID-19, z których 70 wymagało podłączenia do respiratora. Łącznie wykonano 4470 wymazów w kierunku COVID-19 oraz 99 testów antygenowych.

W związku z sytuacją epidemiczną oraz przekształceniem SPZOZ w Sanoku w szpital jednoimienny, na wszystkich oddziałach szpitalach zanotowano spadek liczby leczonych pacjentów 

Z usług poradni specjalistycznych skorzystało 72 561 osób, a poradnię medycyny pracy odwiedziło 3675 osób.

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Sanoku udzielił pomocy medycznej 11 249 chorym.

W ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej z porady lekarskiej/pielęgniarskiej skorzystało 6 400 osób, z czego 6 100 świadczeń udzielono w warunkach ambulatoryjnych, 258 w domu pacjenta, a 42 porady odbyły się telefonicznie.

W laboratorium analitycznym w Sanoku wykonano łącznie 327 457 badań.

Mniej pacjentów w 2020 roku skorzystało także z usług poradni specjalistycznych.

Dzięki wsparciu Powiatu Sanockiego, Fundacji Lotto, Sanockiej Fundacji Ochrony Zdrowia, Fundacji PZU, Fundacji Czas Nadziei, Fundacji PGNiG, Gminie Cisna i Zagórz, Firmie ADR i Sanok Rubber Company, Firmie Automet Sp. zo. o., Polskiej Grupie Zbrojeniowej, Nadleśnictwu Dukla, środkom z rezerwy celowej z budżetu państwa, Firmie Transprzęt, PW Eureka, GEO-EKO, Elektromontaż, Jadczyszyn, Ciarko, Instal-Bud, Do-Met, Ban Dom, Tomisol, Elbud, dotacji wojewody podkarpackiego oraz środkom własnym SPZOZ w Sanoku udało się zakupić dla szpitala sprzęt medyczny o łącznej wartości 2 122 527,89 zł. Były to m.in. kardiomonitory, respiratory, defibrylator, ultrasonograf, myjnie, urządzenie do dekontaminacji powietrza, ambulans, pompy infuzyjne, aparat RTG, łóżka elektryczne i wiele innych niezbędnych szpitalowi urządzeń.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy