reklama

Podsumowanie działalności SPZOZ Sanok za 2019 r. [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Podsumowanie działalności SPZOZ Sanok za 2019 r. [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości26 lutego w sanockim szpitalu, w Sali Edukacyjnej odbyła się konferencja prasowa dotycząca działalności SPZOZ Sanok za 2019 r. W konferencji uczestniczyli: dyrektor placówki mgr Henryk Przybycień, z-ca dyrektora ds. Lecznictwa – lek. med. Jadwiga Wrótniak oraz Naczelna Pielęgniarka – mgr Katarzyna Kruczek.

 

Na konferencji, dyrektor Henryk Przybycień omówił szereg działań z zakresu udzielania świadczeń zdrowotnych przez szpital sanocki za rok 2019. Omawiano strukturę hospitalizacji, posiadaną bazę łóżek szpitalnych, liczbę etatów oraz strukturę personelu, liczbę wypisanych pacjentów na poszczególnych oddziałach, działalność zabiegową, lądowania zespołu HEMS Sanok na terenie Podkarpacia (dane z roku 2018, informacje o ubiegłym roku będą dostępne w przyszłym miesiącu), a także pracę SOR-u oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Podkreślono, że szpital w Sanoku odgrywa ważną rolę także poza terenem swojego powiatu, gdyż ze względu na brak odpowiedników niektórych oddziałów w sąsiednich szpitalach, SPZOZ Sanok otacza opieką nie tylko sanoczan oraz okolicznych mieszkańców.

Odczuwalny jest brak miejsc dla pacjentów w szpitalu. Wszystkie oddziały są mocno obciążone ale oddział chirurgiczny, oddział wewnętrzny oraz kardiologia, to oddziały najbardziej obciążone. To powoduje "korkowanie się" SOR – ponieważ brak możliwości przekazania pacjenta w krótkim czasie na odpowiedni oddział. Po prostu w stosunku do posiadanych zasobów lokalowych, kadrowych, finansowych jesteśmy za mocno obciążeni. Są też sygnały od naszych lekarzy, że POZ celowo odsyła pacjentów do Nocnej i Świątecznej Opieki zdrowotnej oraz SOR. Takie działanie nie zapewnia komfortu leczenia pacjentów. Nie w takim celu te jednostki zostały uruchomione w szpitalach. Są sytuacje kiedy pacjent musi czekać, gdyż lekarze są zajęci innymi chorymi, którzy w ogóle nie powinni trafić do szpitala. Ponadto dużym problemem są pacjenci w stanie upojenia alkoholowego, których zachowanie nie tylko destabilizuje pracę personelu medycznego ale poprzez swoje zachowanie stanowią stanowią zagrożenie dla innych pacjentów oraz kadry medycznej.

Sanocki szpital tak nie jest jedynym posiadającym oddział zakaźny. Tak jak i inne szpitale, w razie wystąpienia epidemii będzie oddział jest przygotowany na taką okoliczność.

Planowane jest stworzenie pododdziału neurologii dziecięcej. Od 1 kwietnia ruszy konkurs, w którym będzie szansa na podpisanie umowy na poradnię neurologii dziecięcej.

Pozytywną ocenę formalną przeszedł wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na inwestycje fotowoltaiczne i termomodernizację placówki, wyczekiwana jest również ocena merytoryczna.

Trwają rozmowy między Starostwem Powiatowym Sanoka a miastem Sanok dotyczące zabezpieczenia kredytu restrukturyzacyjnego dla SPZOZ Sanok. Wiadomo też, że w okolicach kwietnia NFZ określi nowe zasady finansowania szpitala.

SPZOZ Sanok prosperowałby znacznie lepiej, otrzymując lepsze wsparcie finansowe od NFZ (a głównym problemem są jego ograniczone możliwości finansowe). Zapewniono też, że ZUS-y na dzień dzisiejszy są opłacane na czas.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo