Reklama

PODSUMOWANIE: 45 Bieszczadzki Wyścig Górski [ZDJĘCIA+VIDEO]

Opublikowano: pon, 13 maj 2019 08:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj zakończył się jubileuszowy 45 Bieszczadzki Wyścig Górski. W piątek na sanockim Rynku odbyło się badanie kontrolne pojazdów, inspekcja kontrolna trasy oraz odprawa zawodników. W sobotę i niedzielę odbyły przejazdy wyścigowe.

Piątkowe badanie kontrolne i miasteczko wyścigowe

Sobotni wyścig I Runda

90 zawodników stanęło na starcie do niedzielnej części 45 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego. Zawody  rozgrywane w Górach Słonnch były rundą FIA IHCC, FIA CEZ, GSMP ( 2 Runda) , GSMP Historycznych i MSR – Mistrzostw Słowacji ( 2 runda).

W pierwszym podjeździe treningowym najszybciej pojechał Vieroslav Cvrček (SVK, Skoda Fabia S 2000), wyprzedzając Dubaia (POL, Mitsubishi Lancer Berg Monster) i Igora Drotara (SVK, Skoda Fabia DTRI). Drugi podjazd należał do rekordzisty trasy, jadącego bolidem Norma M 20 FC Vaclava Janika ( CZE), za którym znaleźli się Dubai i Szymon Łukaszczyk (POL).

Pierwszy podjazd wyścigowy przyniósł też pierwsza kolizję  - swojego Mitsubishi Lancera rozbił Szymon Łukaszczyk, wczorajszy zwycięzca 1 Rundy GSMP. Najszybciej pojechał Vaclav Janik (CZE), za nim ulokowali się Vieroslav Cvrček (SVK) i Andrzej Szepieniec (POL). 

Drugi podjazd wyścigowy przerwano po kolizji Františka Fusko (SVK, Seat Leon Tdi). Sporo czasu zajęła neutralizacja plam olejowych, które pojawiły się na trasie. Część zawodników musiała powtórzyć przerwany podjazd.

Końcówka wyścigu przyniosła kibicom i zawodnikom sporo emocji. O ogromnym pechu może mówić Dubai, którego Mitsubishi zepsuło się zaraz po starcie.  Wyjątkowo regularnie jeżdżący Vieroslav Cvrček w drugim podjeździe pojechał prawie identycznie jak w pierwszym, co dało mu ostatecznie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Na miejscu   trzecim zameldował się Igor Drotar. 

Ze względu na stojący obok trasy samochód Dubaia organizatorzy z Automobilklubu Małopolskiego Krosno zmuszeni byli do przesunięcia pola startowego z lewej na prawą stronę drogi.  Na trasie znów pojawiła się czerwona flaga, po awarii Karola Krupy ( POL, Mitsubishi Lancer. Ponieważ na trasie byli już Andrzej Szepieniec (POL, Mitsubishi Lancer) i Waldemar Kluza (POL, Skoda Fabia), po sprowadzeniu ich  przez pilota do startu,  powtórzyli swój podjazd wyścigowy.

Po długim oczekiwaniu na start na trasę wyruszyły cztery bolidy czeskich i słowackich kierowców. W idealnych dla nich warunkach ( słońce, 20 st.), Vaclav Janik po raz kolejny zwyciężył w Bieszczadzkim Wyścigu Górskim, powtarzając z dokładnością do 0,05 sekundy czas z pierwszego podjazdu.

Wyniki 45 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego:

Klasyfikacja generalna

  1. Vaclav Janik ( CZE) 4:30,130
  2. Vieroslav Cvrček ( SVK) 4:37,333
  3. Igor Drotar (SVK) 4:42, 678.

Najszybszym Polakiem w wyścigu okazał się Tomasz Myszkier, który zajął czwarte miejsce. W klasyfikacji GSMP gdańszczanin był drugi,  trzecie miejsce zajął Waldemar Kluza.

GSMP:

  1. Igor Drotar 4:42,678
  2. Tomasz Myszkier 4:46,175
  3. Waldemar Kluza 4:46,701

Grupa N GSMP padła łupem debiutanta, Kamila Stramy (POL, Mitsubishi Lancer EVO X), w Gr. A wygrał Roman Baran ( POL, Mitsubishi Lancer), A/PL  - Marcin Dopierała.

W licznie obsadzonej Grupie E 0 w klasyfikacji GSMP zwyciężył Piotr Staniszewski (POL Honda Integra Type R), drugi dojechał Janusz Grzyb (POL, Honda Civic Type R) a trzeci Paweł Frączek (POL, Honda Civic Type R).

W klasyfikacji GSMP Historycznych po raz kolejny zwyciężył Marcin Kacperek (POL, BMW E 30 318 is), na miejscu drugim znalazł się Siwy (POL, Ford Escort RS), najniższy stopień na podium zajął Rafał Kulpiński.

Relacja z pierwszych dwóch rund GSMP 2019 ukaże się na antenie Motowizji ( patron medialny GSMP) 17 maja o godz. 20.40.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE