Reklama

Podróżując, spełniasz marzenia - rozmowa z Wojciechem Węgrzynem, kierownikiem biura PTTK oddział w Sanoku

Opublikowano:
Autor:

Podróżując, spełniasz marzenia - rozmowa z Wojciechem Węgrzynem, kierownikiem biura PTTK oddział w Sanoku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O tym, jakie atrakcje przygotował dla turystów na ten rok sanocki Oddział PTTK, rozmawiamy z Wojciechem Węgrzynem, kierownikiem biura.

Jaki program wycieczek oferuje turystom PTTK Oddział "Ziemia Sanocka"?

Zaplanowaliśmy już ponad 60 wycieczek, ale to jeszcze nie wszystko. Na razie są to dłuższe wyjazdy, lecz będzie jeszcze sporo krótszych - jednodniowych. Oferujemy szeroki wachlarz wycieczek od Bieszczadów po różne zakątki Europy, od wypoczynkowych po górskie. W naszej ofercie jest również kolonia dla dzieci i młodzieży. Wszystko za rozsądną i wyważoną cenę, biorąc pod uwagę nasze podkarpackie możliwości finansowe.


Podobno wycieczki organizowane przez PTTK mają ogromne powodzenie. Która i dokąd cieszyła się największą popularnością?

Zorganizowaliśmy 105 wycieczek zagranicznych i 80 krajowych oraz 43 imprezy statutowe, w których uczestniczyło ponad 7 tys. osób.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki w góry Ukrainy i Rumunii. Tamtejsze przepiękne krajobrazy przyciągają jak magnes. Z wycieczek krajowych dużą popularnością cieszyła się Warszawa, Wrocław i Trójmiasto, natomiast z wyjazdów zagranicznych: Lwów, Praga, Wiedeń i Budapeszt oraz pobyty wypoczynkowe na Węgrzech, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie.


Kto korzysta z wycieczek PTTK?

Z naszych ofert korzystają osoby w różnym wieku w zależności od programu wycieczek. Najczęściej są to trzydziestoparolatkowie z ustabilizowaną sytuacją finansową. Na nasze wycieczki jeździ nieznacznie więcej pań niż panów. Zdarzają się też cudzoziemcy. Jednak nie mamy jeszcze zbyt wielu grup zagranicznych.


Czy z ofert korzystają osoby niepełnosprawne?

Jak najbardziej. Organizujemy też specjalne propozycje pod zamówienie dla grup o różnej niepełnosprawności np. dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, ruchowo, niesłyszących itp.


Jakie trendy w tym roku przeważają przy wyborze celu wycieczki? Gdzie najchętniej jeżdżą mieszkańcy naszych okolic?

Od kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania turystyką. Wielu naszych klientów planuje wyjazdy na długie weekendy i wakacje już w październiku/listopadzie poprzedniego roku, co powoduje, że na niektóre wycieczki nie ma wolnych miejsc już w tych miesiącach. Obecnie  zauważamy duże zainteresowanie pobytami wypoczynkowo-zdrowotnymi w Truskawcu na Ukrainie. To nowość w naszej ofercie. Tradycyjnie, wolne miejsca szybko kończą się na wyprawy górskie na Ukrainę i Rumunię oraz do "ciepłych krajów" (Chorwacja, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina). Mieszkańcy również chętnie podróżują z nami na wycieczki krajoznawcze na Ukrainę, Słowację, Węgry oraz do Czech i Austrii, a także po Polsce, gdzie mamy bardzo dużo ciekawych miejsc do zobaczenia.


Jak turysta powinien przygotować się do wycieczki zagranicznej i krajowej?

Przy wyjazdach zagranicznych należy pamiętać o zabraniu dokumentów tożsamości (dowody osobiste). Dotyczy to również wycieczek krajowych. Wyjeżdżając na wschód (Ukraina, Białoruś i Rosja), konieczne są paszporty.

 

O planowanych wycieczkach i działalności PTTK oddział w Sanoku przeczytacie w numerze 5 Korso Gazety Sanockiej.
 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE