Reklama

Podróżowali w skrzyni narzędziowej ciężarówki

Opublikowano:
Autor:

Podróżowali w skrzyni narzędziowej ciężarówki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Wyżnem na Podkarpaciu funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali czterech imigrantów z Afganistanu. Mężczyźni wysiedli ze skrzyni narzędziowej serbskiej ciężarówki i na pobliskiej stacji paliw szukali transportu do Niemiec.

Informację o cudzoziemcach otrzymali strażnicy graniczni z placówki w Rzeszowie-Jasionce. Mundurowi z SG zawsze weryfikujący takie informacje byli na miejscu już po kilkunastu minutach. Wsparcia udzielili im policjanci ze Strzyżowa.


 


 

Trzech mężczyzn w wieku 18 lat i 25-latek nie miało przy sobie żadnych dokumentów. Ich tożsamość ustalono na podstawie oświadczeń ustnych. Imigranci od razu przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy w ukryciu. Trasę z Serbii przez Węgry i Słowację pokonali w skrzyni narzędziowej naczepy serbskiej ciężarówki. Do skrytki wsiedli bez wiedzy kierowcy na serbsko-węgierskiej granicy.

Pomogli im w tym przemytnicy, za co zainkasowali po 8-10 tys. euro od osoby. Mężczyźni chcieli dotrzeć do Niemiec, gdzie mieszkają ich znajomi.

Afgańczycy dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Trwają czynności zmierzające do zobowiązania cudzoziemców do opuszczenia Polski. Tymczasem decyzją sądu zostali umieszczeni na okres 3 miesięcy w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE