Reklama

Podpisano porozumienie pomiędzy BiOSG oraz PIP w Rzeszowie

Opublikowano: śr, 27 lut 2019 09:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj (26 luty) podpisano porozumienie pomiędzy Bieszczadzkim Oddziałem SG a Państwową Inspekcją Pracy w Rzeszowie. Celem wspólnych działań będzie zapobieganie i zwalczanie nielegalnego powierzania pracy cudzoziemcom oraz nielegalnego wykonywania pracy przez cudzoziemców.

Porozumienie podpisano 26 lutego w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu. Z ramienia Straży Granicznej w spotkaniu uczestniczył Komendant Oddziału płk SG Robert Rogoz, a Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie reprezentowała Pani Barbara KIEŁT.

Jednym z najistotniejszych punktów podpisanego dzisiaj porozumienia jest wzajemne przekazywanie informacji o naruszeniu przepisów regulujących zasady zatrudnienia i pobytu cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Ponadto porozumienie zakłada przeprowadzanie wspólnych kontroli, wymianę doświadczeń oraz podnoszenie kompetencji pracowników PiP oraz funkcjonariuszy SG.

W trakcie spotkania podsumowano wyniki wspólnie realizowanych zadań w minionym roku. W ramach współpracy w 2018 roku przeprowadzono 4 kontrole legalności zatrudnienia - w wyniku których 8 ob. UA opuściło Polskę, a 2 pracodawców ukarano grzywną.

 

Źródło: http://www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.