Reklama

Podkarpackie: cztery szkoły zamknięte z powodu koronawirusa!

Opublikowano:
Autor:

Podkarpackie: cztery szkoły zamknięte z powodu koronawirusa! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na Podkarpaciu w związku z wykryciem koronawirusa u pracowników cztery szkoły zawiesiły na kilka dni swoje funkcjonowanie. Tak się stało m.in. w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach oraz Zespole Szkół w Brzózie Królewskiej.

O zawieszeniu funkcjonowania dyrektorzy placówek poinformowali m.in. na swoich stronach internetowych.

Dyrektor LO w Kołaczycach Antoni Salacha poinformował we wtorek, że zajęcia zostały zawieszone do najbliższego piątku. Szkoła zawiesiła funkcjonowanie „ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną powodującą zagrożenie zdrowia uczniów”.

Również dyrekcja Szkoły Podstawowej w Bieździedzy k. Kołaczyc poinformowała o zamknięciu od środy placówki. Jak można przeczytać na stronie internetowej szkoły, ma to związek z wykryciem u jednego z pracowników placówki zakażenia koronawirusem. Placówka zawiesiła działalność do piątku. „O dalszym przebiegu kwarantanny zadecyduje Sanepid” - napisano w komunikacie.

Zajęcia szkolne zostały zawieszone również w Zespole Szkół w Brzózie Królewskiej i Szkole Podstawowej w Biedaczowie.

Jak poinformował we wtorek na swojej stronie internetowej urząd gminy w Leżajsku, placówki zostały zamknięte w związku z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa u jednego z nauczycieli, który pracuje w obu szkołach.

Od środy w obu placówkach zajęcia będą prowadzone zdalnie.

Dalej urząd poinformował, że osobami, które miały bezpośredni kontakt z zakażoną osobą są m.in. wójt gminy Leżajsk oraz pracownicy referatu oświaty, a także Rady Pedagogiczne obu szkół.

"Wszyscy poddani zostali kwarantannie do czasu wykonania testów. W Urzędzie Gminy Leżajsk wdrożono wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz zastosowano zalecenia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Leżajsku. Urząd Gminy Leżajsk funkcjonuje bez zmian” – podał urząd na swojej stronie internetowej. (PAP)

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE