Reklama

Podkarpackie: cztery DPS-y dostały ponad 1 mln zł na walkę z COVID-19

Opublikowano:
Autor:

Podkarpackie: cztery DPS-y dostały ponad 1 mln zł na walkę z COVID-19 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Cztery Domy Pomocy Społecznej z powiatu jarosławskiego na Podkarpaciu otrzymały w sumie ponad 1 mln zł dofinansowania. Pieniądze przeznaczone będą m.in. na zakup masek i środków dezynfekcyjnych.

DPS-y otrzymały dofinansowanie w ramach projektu "Lepsze jutro", który realizuje podkarpacki urząd marszałkowski w Rzeszowie. W sumie wsparcie w tym projekcie otrzymało 51 DPS-ów na Podkarpaciu, a łączna kwota grantów wyniosła niemal 24 mln zł.

 

 

 

Cztery placówki z powiatu jarosławskiego, które dostały dofinansowanie, to DPS-y z Jarosławia (195 tys. zł), Wysocka (276 tys. zł), Moszczan (359 tys. zł) i Sośnicy (222 tys. zł).

Dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu Agnieszka Sikorska poinformowała PAP, że placówki, zależnie od potrzeb, będą mogły przeznaczyć pieniądze m.in. na zakup i przeprowadzenie testów na COVID-19.

"Pieniądze będą mogły zostać wydane również na zapewnienie miejsc do odbywania kwarantanny dla mieszkańców, tzw. miejsc przejściowych dla osób przebywających w placówkach, dla powracających ze szpitali oraz dla nowych pensjonariuszy" – wyjaśniła.

Otrzymane pieniądze będzie można również przeznaczyć m.in. na pomoc psychologiczną i terapeutyczną, a także na zakup środków ochrony indywidualnej dla pracowników, personelu medycznego, pensjonariuszy i ich opiekunów, w tym np. rękawic jednorazowych, płynów do dezynfekcji, maseczek czy przyłbic.

Dofinansowanie może być wykorzystane również na zakup sprzętu i wyposażenia związanego z walką z COVID-19, w tym m.in. sprzętu do dezynfekcji powierzchni, jak ozonatory czy dekontaminatory. Dyrektorzy DPS-ów mogą również wydać pieniądze na sfinansowanie zatrudnienia dodatkowej kadry. (PAP)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE