Reklama

Podkarpackie: 10 tys. cudzoziemców z ważnymi zezwoleniami na pobyt

Opublikowano:
Autor:

Podkarpackie: 10 tys. cudzoziemców z ważnymi zezwoleniami na pobyt - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Liczba obcokrajowców posiadających zezwolenia na pobyt wydane w województwie podkarpackim przekroczyła 10 tys. osób. Z danych Urzędu do Spraw Cudzoziemców wynika, że nieco ponad 70 proc. tej grupy stanowią obywatele Ukrainy.

Do najliczniejszych grup obcokrajowców posiadających zezwolenia na pobyt oraz dokumenty wydawane obywatelom państw UE należą obywatele: Ukrainy – 7,3 tys. osób, Włoch – 0,3 tys. osób, Kazachstanu – 0,2 tys. osób, Rosji – 0,1 tys. osób oraz Białorusi – 0,1 tys. osób.

 

Nieco ponad 65 proc. cudzoziemców w województwie podkarpackim posiadających zezwolenia na pobyt to osoby poniżej 40. roku życia, a 28 proc. w przedziale 40 - 59 lat. Nieznacznie przeważają mężczyźni – 6,4 tys. osób (63 proc.), w porównaniu do 3,7 tys. kobiet.

 

Cudzoziemcy chcący osiedlić się i zalegalizować swój pobyt w Polsce składają w urzędach wojewódzkich wnioski o zezwolenia na pobyt. Osoby spełniające warunki wydania zezwolenia otrzymują dokumenty potwierdzające ich prawo pobytu w kraju. Najczęściej jest to karta pobytu lub dokumenty wydawane obywatelom państw członkowskich Unii Europejskiej.

 

Wśród najliczniejszych typów dokumentów posiadanych przez obcokrajowców w województwie podkarpackim przeważają zezwolenia na pobyt czasowy (do 3 lat) – 63 proc., zezwolenia na pobyt stały – 23 proc. oraz zarejestrowany pobyt obywatela UE - 11 proc.

 

Powyższe dane nie uwzględniają osób przebywających w Polsce tymczasowo np. w ramach ruchu bezwizowego lub na podstawie wiz. Więcej aktualnych informacji na temat trendów migracyjnych i pracy urzędu można znaleźć na stronie udsc.gov.pl oraz kanałach w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter). 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy