Reklama

Podkarpacka Lewica składa wniosek o odwołanie wicestarosty leskiego Janusza Haftka

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Podkarpacka Lewica składa wniosek o odwołanie wicestarosty leskiego Janusza Haftka - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 19 września 2022 w Krośnieńskim Centrum Lewicy odbyła się konferencja prasowa Podkarpackiej Nowej Lewicy w udziałem Młodej Lewicy. W konferencji wzięli udział Sekretarz Podkarpackiej NL i Przewodniczący krośnieńskiej NL Gabriel Zajdel, Wiceprzewodniczący Podkarpackiej NL, Przewodniczący Leskiej NL Piotr Wojnarowski, Wice- koordynator Młodej Lewicy w Krośnie Mateusz Szczepanek oraz Grzegorz Hendzel - wiceprzewodniczący Krośnieńskiej Lewicy.

Podczas konferencji Gabriel Zajdel odniósł się do trudnej sytuacji w szpitalu wojewódzkim w Krośnie.

Szpital w Krośnie nadal pracuje w trybie ostro - dyżurowym. Spór dotyczy nowelizacji ustawy o sposobie ustalania minimalnego wynagrodzenia w ochronie zdrowia oraz braku środków na możliwość realizacji już zapisanych w ustawie podwyżek dla personelu z wyższym wykształceniem. Tym samym dyrekcja nie docenia zaangażowania swoich pracownic i pracowników w pełnienie zawodu! Zauważmy, że, większość położnych i pielęgniarek kształciła się już w trakcie wykonywania pracy tym samym musiały dostać zgodę dyrekcji na rozpoczęcie i odbywanie studiów wyższych - ponieważ zawsze wiąże się to z absencją pracy! Skoro pracodawca wyraził zgodę na podnoszenie kwalifikacji personelu, dlaczego teraz nie akceptuje ich wykształcenia?

Piotr Wojnarowski przedstawił stanowisko Leskiej Lewicy w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec bezwstydnych i aroganckich wypowiedzi publicznych „wicestarosty leskiego" Janusza Haftka na otwarciu roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym im. Generała Władysław Andersa. 

Jako uczestnicy życia społecznego powiatu leskiego, mający prawa wyborcze i konstytucyjne po konsultacjach przeprowadzonych przez osoby przyznające się do naszej organizacji z rodzicami, uczniów liceum, postanowiliśmy zabrać głos w sprawie haniebnych wypowiedzi „wicestarosty leskiego" Janusza Haftka. Zdanie „Ataki Lewaków zaczęły się przez wprowadzenie dzieci niepełnosprawnych do szkół" zdanie, które rani nie nas Ludzi Lewicy, ale dzieci i młodzież, która pokonując bariery nie tylko architektoniczne, ale przede wszystkim swoje słabości, dąży do walki o swoją szansę. Zdajemy sobie sprawę, że musiał Pan dorównać mistrzowi w dziedzinie edukacji, jakim jest minister Przemysław Czarnek. Jego klęska i szastanie milionami przy wprowadzaniu podręcznika do indoktrynacji prawicowej. Nie mniej są to słowa wypowiedziane przez wicestarostę powiatu, nigdy nie powinny paść! Jako Zarząd Rady Powiatu Lewicy w Lesku w związku z wypowiedziami podczas apelu otwierającego rok szkolny w Liceum Ogólnokształcącym im. Generała Władysława Andersa w Lesku zwraca się, z wnioskiem o odwołanie Janusza Haftka z pełnionego stanowiska oraz jako emerytowanego pedagoga do przeprosin urażonej młodzieży na specjalnym apelu w Liceum za swoje haniebne wypowiedzi.

 

Mateusz Szczepanek przedstawił Raport Młodej Lewicy o stanie Polskiej oświaty i apelował:

Musimy przeprowadzić prawdziwe reformy, które zmienią na lepsze polską oświatę. Dbajmy o dobro uczniów i uczennic i oto, aby każde z nich mogło się dostatecznie przygotować w należyty sposób przygotować do egzaminów, które ich czekają. Nie niszcząc przy okazji dobrostanu ich psychicznego.

Grzegorz Hendzel przedstawił projekt Lewicy proponujący wprowadzenie bezpłatnych posiłków dla uczniów szkół podstawowych. 

Żadne dziecko w Polsce nie powinno być głodne! Lewica składa projekt ustawy, który zagwarantuje bezpłatny posiłek dla każdego ucznia szkoły podstawowej. Dziś około 900 tysięcy dzieci żyje w ubóstwie i idąc do szkoły często przychodzą tam głodne. Posłanki i posłowie Lewicy chcą to zmieć i proponują inwestycję w zdrowy rozwój 3 mln uczniów szkół podstawowych. - Dla Lewicy ciepły posiłek to nie jest zasiłek, to nie jest pomoc wyłącznie dla najuboższych, ale troska o każde dziecko. Każdy uczeń zasługuje, aby być najedzonym w szkole.

 

Liczba niedożywionych dzieci w nowoczesnym europejskim kraju powinna wynosić – zero! Niedożywienie to nie jest tylko ten moment, kiedy burczy w brzuchu, ponieważ dziecko je za mało, ale to także kwestia jakości. W tym wieku to jest szczególnie ważne, aby uczniowie jedli pełnowartościowe i odżywcze posiłki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy