Reklama

PODKARPACIE: Znaleziono niewybuch z I wojny światowej

Opublikowano:
Autor:

PODKARPACIE: Znaleziono niewybuch z I wojny światowej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W miejscowości Kupiatycze policja zabezpieczyła miejsce odnalezienia niewybuchu.

 

Mieszkaniec miejscowości natrafił na metalowy przedmiot podczas prac polowych. Policja przeprowadziła rozpoznanie minersko-pirotechniczne, podczas którego stwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski z czasów I wojny światowej. 

Policjanci od rana zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu w miejscowości Kupiatycze. Mieszkaniec tej miejscowości, podczas prowadzonych prac polowych, odnalazł niebezpieczny przedmiot i zawiadomił dyżurnego Policji.
 
Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Odnaleziony niewypał to pocisk artyleryjski z czasów I wojny światowej, kal. 150 mm z zapalnikiem. Dyżurny Policji powiadomił o tym znalezisku saperów. Do czasu przyjazdu saperów, policjanci zabezpieczają to miejsce.

 
Policjanci przypominają, że teren powiatu przemyskiego ma bogatą historię militarną. Mieszkańcy często informują o elementach uzbrojenia znalezionych podczas wykonywania prac ziemnych czy spacerów po okolicznych lasach. Dlatego policjanci apelują, aby nie dotykać takich znalezisk, ani nie przenosić ich w inne miejsca. Jeśli to możliwe, miejsce, w którym został znaleziony niewypał lub niewybuch, należy oznaczyć i jak najszybciej powiadomić Policję.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE