Reklama

Podkarpacie. Zatrzymanie fałszywych dokumentów na przejściach granicznych

Opublikowano:
Autor:

Podkarpacie. Zatrzymanie fałszywych dokumentów na przejściach granicznych  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w ciągu ostatnich dwóch dni ujawnili 25 fałszywych dokumentów. W trzech przypadkach były to ukraińskie prawa jazdy.

W środę (16.09) na przejściu granicznym w Korczowej 23-letni obywatel Ukrainy przedstawił do kontroli falsyfikat prawa jazdy. Fakt podrobienia został szybko potwierdzony przez funkcjonariuszy przy pomocy specjalistycznych urządzeń do kontroli autentyczności dokumentów.

 

 

Blankiet był wykonany nieprawidłową techniką druku oraz nie posiadał zabezpieczeń w świetle UV.

 

Strażnicy graniczni z Korczowej tego samego dnia zakwestionowali autentyczność kolejnego prawa jazdy. Tym razem dokument był przerobiony, a posłużył się nim 40-letni Ukrainiec. Fałszywka posiadała podmienione dane personalne oraz fotografię. Brakowało jej również zabezpieczeń w świetle ultrafioletowym.

 

Następnego dnia dzień, na przejściu pieszym w Medyce, do kontroli granicznej zgłosił się 34-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna zamierzał podjąć pracę w Polsce jako kierowca. Aby to uwiarygodnić przedstawił do kontroli podrobione prawo jazdy. Falsyfikat wykonany był z innego tworzywa oraz posiadał nieprawidłową technikę druku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE