Reklama

Podkarpacie. Zatrzymanie dwóch grup imigrantów z Afryki

Opublikowano:
Autor:

Podkarpacie. Zatrzymanie dwóch grup imigrantów z Afryki  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ciągu jednego dnia (28.09) funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Staży Granicznej zatrzymali dwie grupy imigrantów z Afryki, którzy nielegalnie przekroczyli ukraińsko-polską granicę.

Pierwsza grupa została zatrzymana nad ranem w Birczy (pow. przemyski).  Funkcjonariusze z Placówki SG w Huwnikach podczas prowadzonych działań ujęli czterech cudzoziemców (3 ob. Gwinei i 1 ob. Kamerunu), którzy nielegalnie przekroczyli zieloną granicę. Młodzi mężczyźni nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów i kierowali się na Zachód Europy.

 


 

Kilka godzin później w przygranicznej miejscowości Dołżyca (pow. leski) funkcjonariusze Straży Granicznej z Wetliny zatrzymali kolejnych nielegalnych imigrantów z Afryki. Tym razem trzej obywatele Komorów i jeden obywatel Somali bez dokumentów tożsamości, poruszali się samochodem osobowym kierowanym przez 38-letniego Ukraińca.

 

Kierowca usłyszał zarzut zorganizowania nielegalnego przekroczenia granicy, do którego się przyznał. Dobrowolnie poddał się karze grzywny i pozbawienia wolności 10 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata.

 

Wszyscy zatrzymani tego dnia imigranci potwierdzili, że na teren Polski przedostali się nielegalnie. Po przeprowadzeniu wymaganych czynności sanitarnych i administracyjnych decyzją sądu zostali umieszczeni na 3 miesiące w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE