Reklama

Podkarpacie. strażnicy graniczni zatrzymali dwóch imigrantów z Turcji

Opublikowano:
Autor:

Podkarpacie. strażnicy graniczni zatrzymali dwóch imigrantów z Turcji  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 14 września strażnicy graniczni z placówki w Horyńcu-Zdroju zatrzymali dwóch imigrantów z Turcji, którzy pieszo przekroczyli granicę ukraińsko-polską. Jednego z nich funkcjonariusze BiOSG ujęli rok wcześniej podczas próby przekroczenia zielonej granicy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek nad ranem. W przygranicznej miejscowości Dziewięcierz (powiat lubaczowski) funkcjonariusze SG zauważyli dwóch mężczyzn poruszających się pieszo z kierunku granicy w głąb kraju.

 

Podczas kontroli ustalili, że dwaj obywatele Turcji (37 i 23 lata) nie posiadają przy sobie dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Polski. Przypuszczenia mundurowych co do nielegalnego przekroczenia granicy potwierdziło użycia psa tropiącego, który wskazał trasę przemarszu imigrantów. Na pasie granicznym odnaleziono również śladów butów cudzoziemców.

 

Mężczyźni posiadali przy sobie plecaki, tureckie dowody osobiste, telefony komórkowe i niewielką ilość pieniędzy. Ich celem była Europa Zachodnia. Jeden z nich rok wcześniej próbował nielegalnie przekroczyć zieloną granicę rowerem i aktualnie posiada już zakaz wjazdu na terytorium Schengen.    

 

Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych cudzoziemcy zostaną przekazani ukraińskim służbom granicznym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE