Reklama

Podkarpacie. Ślubowanie młodych funkcjonariuszy BiOSG [FOTO]

Opublikowano: czw, 5 lis 2020 17:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 4 listopada na placu apelowym komendy Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu 25-osobowa grupa nowych strażników granicznych uroczyście ślubowała „…służyć wiernie Narodowi Polskiemu”. Skromna uroczystość ślubowania przeprowadzona z zachowaniem reżimu sanitarnego, to przełomowy moment w życiu młodych adeptów wstępujących do Straży Granicznej na Podkarpaciu.

Uroczystość odbyła się w asyście pocztu sztandarowego, a ślubowanie odebrał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg SG Robert Rogoz. W związku z pandemią apel miał wyjątkowo kameralny, ale równie doniosły jak dotychczas charakter.

 


 

Po przyjęciu roty ślubowania od grupy młodych funkcjonariuszy, gen. bryg SG Robert Rogoz pogratulował im pozytywnego ukończenia długiego procesu rekrutacji. Komendant wyraził przekonanie, że pomimo rozpoczęcia służby w trudnym czasie pandemii, po odpowiednim przygotowaniu nowi funkcjonariusze staną na wysokości zadania konsekwentnie realizując przesłanie roty ślubowania. Szef Straży Granicznej na Podkarpaciu życzył pełnoprawnym już funkcjonariuszom SG pozytywnego ukończenia szkoleń i sukcesów w dalszej służbie.

Dwudziestu pięciu nowoprzyjętych strażników granicznych to w większości mieszkańcy Podkarpacia, w wieku od 21 do 33 lat. Jest wśród nich 7 kobiet. Po pozytywnym ukończeniu kursów w ośrodku szkoleniowym SG w Lubaniu, rozpoczną służbę na trzech podkarpackich przejściach granicznych w Medyce, Korczowej oraz w Budomierzu.

 

Źródło: BiOSG

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE