Reklama

Podkarpacie. Profilaktyczne działania pt. "Alkohol - ograniczona dostępność" [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podkarpacka Policja wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie realizuje działania profilaktyczne pod nazwą "Alkohol - ograniczona dostępność".

Alkohol stanowi szczególne zagrożenie dla młodych ludzi. Niejednokrotnie jest przyczyną wypadków, źródłem patologii społecznych i przestępczości. Dlatego ważne jest ograniczanie jego dostępności dla osób małoletnich.

 

 


 

 

W dniach 23 i 24 września policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspólnie z przedstawicielami Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli i Komisariatu Policji w Dynowie prowadzili II edycję działań na terenie powiatów stalowowolskiego i rzeszowskiego. Sprawdzali placówki handlowe i lokale gastronomiczne pod kątem przestrzegania prawa wynikającego z przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

 

W ciągu dwóch dni odwiedzili 24 punkty sprzedaży i podawania alkoholu, w tym 5 lokali gastronomicznych. W 8 placówkach stwierdzono brak uwidocznienia informacji o szkodliwości spożywania alkoholu.

 

 

 

Źródło: KWP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE