Reklama

PODKARPACIE: Podstępem przez granicę. Chcieli płacić... pieniędzmi z gry planszowej

Opublikowano:
Autor:

PODKARPACIE: Podstępem przez granicę. Chcieli płacić... pieniędzmi z gry planszowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwoje obywateli Ukrainy usłyszało zarzuty dotyczące usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy przy użyciu podstępu. Zapytani o pieniądze na pobyt pokazali pieniądze z gry planszowej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Korczowej (woj. podkarpackie) zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy, którzy okazali jako środki finansowe na pobyt w Polsce banknoty do gier planszowych (Monopoly). Do zatrzymania doszło 3 i 4 października.

- Obywatele Ukrainy, kobieta i mężczyzna  w wieku 22 lat stawili się do odprawy granicznej na wjazd z Ukrainy do Polski. W trakcie kontroli paszportowej zostali poproszeni przez funkcjonariuszy o okazanie środków płatniczych na pobyt w Polsce. Wówczas okazali banknoty do gier planszowych. W sumie: pięć banknotów przypominające 100 USD, cztery przypominające 50 USD - relacjonuje Elżbieta Pikor, rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej..

Podróżni usłyszeli zarzuty dotyczące usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy przy użyciu podstępu. Przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze: rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Musieli ponadto wrócić do ojczyzny.

Atrapy banknotów zostały zabezpieczone dla celów dowodowych.

Straż Graniczna przypomina: Aby wjechać na terytorium państw Schengen, obywatele krajów trzecich muszą posiadać ważny dokument podróży oraz wizę (jeśli jest wymagana). Muszą również uzasadnić cel podróży i warunki planowanego pobytu, posiadać środki wystarczające na utrzymanie, zarówno podczas planowanego pobytu, jak i na powrót do kraju zamieszkania lub na tranzyt do państwa trzeciego (tj. 300 zł do trzech dni i 75 zł na każdy kolejny dzień pobytu).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE