Reklama

PODKARPACIE. Kolejne pieniądze na walkę ze skutkami powodzi trafiły do samorządów

Opublikowano:
Autor:

PODKARPACIE. Kolejne pieniądze na walkę ze skutkami powodzi trafiły do samorządów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do podkarpackich samorządów trafiły kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Promesy zostały przyznane 1 października. Samorządowcy z województwa podkarpackiego otrzymali promesy na ponad 3,6 mln zł na realizację 13 zadań (dla 7 gmin oraz 1 powiatu).

- Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa i będą przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2010-2017. Dzięki nim zostanie przywrócona bądź przebudowana, uszkodzona w wyniku działania zjawisk noszących znamiona klęsk żywiołowych, infrastruktura komunalna - informują służby wojewody podkarpackiej.

Uroczystość z udziałem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzego Cyprysia oraz dyrektora Wydziału Środowiska i Rolnictwa PUW Piotra Najdy odbyła się w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

 W sumie w październiku podkarpaccy samorządowcy otrzymają od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji kolejne promesy na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych na łączną kwotę ponad 23 mln zł na realizację 85 zadań (łącznie z wręczonymi dzisiaj).

Wraz z wymienionymi środkami, w roku bieżącym jednostki samorządu terytorialnego z województwa podkarpackiego otrzymały ponad 150 mln zł na 467 zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych w infrastrukturze komunalnej (w tym na przeciwdziałanie ruchom osuwiskowym i usuwanie ich skutków).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE