Reklama

Podkarpacie. Funkcjonariusze Straży Granicznej uroczyście złożyli rotę ślubowania [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 4 września w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału w Przemyślu czternaścioro nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej uroczyście złożyło rotę ślubowania.

Ze względów bezpieczeństwa uroczystość miała kameralny ale jak zawsze podniosły charakter. Rotę ślubowania złożoną w asyście pocztu sztandarowego przyjął Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg. SG Robert Rogoz.

 

 

Szef podkarpackich strażników granicznych pogratulował funkcjonariuszom pozytywnego ukończenia wymagającego procesu rekrutacji. Zaznaczył, że służba którą rozpoczynają w szczególnym czasie pandemii nie jest łatwa. To nie praca, to misja i jest z pewnością powodem do dumy i satysfakcji. Decydując się na nią bierzemy na siebie odpowiedzialność.

 

Nowo przyjęci do służby to w większości mieszkańcy Podkarpacia. Dziesięć osób ma wykształcenie średnie, pozostali wyższe.  Młodzi adepci SG są w wieku od 21 do 28 lat. Są wśród nich 3 kobiety.  

 

W najbliższą niedzielę wyjadą do ośrodka szkoleniowego SG w Lubaniu. Tam przejdą przeszkolenie podstawowe i podoficerskie. Ze względu na pandemię proces szkoleniowy został skrócony. Po jego zakończeniu i zdaniu egzaminów funkcjonariusze zostaną skierowani do służby na przejścia graniczne w Budomierzu, Korczowej i Medyce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE