Reklama

PODKARPACIE: Dwulatek sam opuścił przedszkole. Jest akt oskarżenia dla opiekunki i dyrektorki.

Opublikowano: śr, 17 kwi 2019 23:08
Autor:

PODKARPACIE: Dwulatek sam opuścił przedszkole. Jest akt oskarżenia dla opiekunki i dyrektorki. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziecko wykorzystało nieuwagę opiekunki i uchylone drzwi, wyszło na pobliski parking niedaleko ruchliwej ulicy. Dla rodziców małych dzieci ta historia brzmi przerażająco. Na szczęście nic złego się nie stało chłopczykowi.

Malucha zauważyli przechodnie i wezwali Policję po czym w jej asyście odprowadzili dziecko do przedszkola. Kiedy weszli do placówki, zobaczyli , że personel już zorientował się, że nie ma dziecka i trwały jego poszukiwania. Rodzice złożyli stosowne zawiadomienie a sprawą zajęła się prokuratura. Incydent miał miejsce w lipcu ubiegłego roku. 

Dzisiaj  Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie wydała oświadczenie w którym czytamy:

W dniu 29 marca 2019 roku Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko dyrektor Marzenie B. i asystentce nauczyciela Beacie M z Niepublicznego Przedszkola w Rzeszowie o popełnienie przestępstwa  z art. 160 § 2 kk. Natomiast wobec wolontariuszki wymienionego przedszkola Anny L. wystąpiono do Sądu z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania w zakresie czynu z art. 160 § 2 kk.

Wskazane osoby oskarżone są o to, że w dniu 10 lipca 2018 roku w Rzeszowie  przez nienależyte zorganizowanie oraz sprawowanie opieki nad podopiecznymi w grupie przedszkolnej, pozostawiły  małoletniego podopiecznego bez należytej opieki w wyniku czego ten samowolnie opuścił budynek Przedszkola, co spowodowało, że pozostawał bez opieki w rejonie ulicy i przyległego do budynku Przedszkola parkingu, co naraziło go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Artur Grabowski

 Rzecznik Prasowy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE