Reklama

Podkarpaccy Terytorialsi pomagają w akcji przeciwpowodziowej [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Poniedziałek 29 czerwca – działania przeciwpowodziowe żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wciąż trwają. W poniedziałek terytorialsi działali na terenie powiatów rzeszowskiego, przemyskiego, przeworskiego, łańcuckiego i jasielskiego. W sumie zaangażowanych na Podkarpaciu było 312 żołnierzy z pięciu batalionów lekkiej piechoty oraz z pododdziałów wsparcia i zabezpieczenia 3.PBOT.

 Do dyspozycji żołnierzy było 18 samochodów ciężarowych, maszt oświetleniowy oraz piły spalinowe. 

Największa grupa zadaniowa w ilości 84 żołnierzy z sanockiego i dębickiego batalionu WOT pomagała powodzianom w usuwaniu skutków powodzi w powiecie jasielskim w miejscowości Tryńcza.

 

Rzeszowski batalion WOT delegował żołnierzy do oczyszczania przepustów, udrażniania rzek i dróg w miejscowościach Albigowa i Tarnawka. Terytorialsi z Jarosławia działali w gminie Bircza i Kańczuga. Główny wysiłek skupiono na umacnianiu wałów na rzece Stupnica oraz Mleczka. Dodatkowo żołnierze zajmowali się porządkowaniem gospodarstw domowych w Jaworniku Polskim i Hadlach Kańczuckich.

Żołnierze pododdziałów wsparcia i zabezpieczenia 3. Podkarpackiej Brygady OT od godzin porannych wykonywali wiele zadań związanych ze zwalczaniem skutków żywiołu na rzecz podtopionych gospodarstw rolnych. Terytorialsi pomagali strażakom w miejscowościach Przeworsk, Markowa, Zabratówka, Siedleczka, oraz Handzlówka.

Terytorialsi z Podkarpacia nie składają broni. Jutro od rana będą wspierać lokalne społeczeństwo oraz druhów w miejscowościach Bircza, Kańczuga, Jasło, Jawornik Polski, Tarnawka, Siedleczka i Albigowa. Na wtorek do działania zaplanowano ponad 220 żołnierzy.

 

****

Pomoc w sytuacjach kryzysowych lub klęskach żywiołowych w rejonie odpowiedzialności
3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, to jeden z ważniejszych celów i misji naszej formacji. Wsparcie społeczeństwa w sytuacjach kryzysowych stawiane jest na pierwszym miejscu. Żołnierze już wielokrotnie udowodnili swoim działaniem przywiązanie do swoich sołectw, gmin i powiatów oraz naszej małej podkarpackiej stolicy.

 

„Zawsze gotowi, Zawsze blisko”

 

 

ZOBACZ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE