Reklama

Podkarpaccy terytorialsi niepokonani w pływaniu!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Podkarpaccy terytorialsi niepokonani w pływaniu! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie Centrum Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyły się Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w pływaniu. W rywalizacji udział wzięło szesnaście drużyn z całej Polski. Pierwsze miejsce na podium zajęła 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej.

W zawodach pływackich żołnierze WOT z całej Polski rywalizowali w kategoriach indywidualnych, trzech sztafetach oraz klasyfikacji zespołowej. Zawodnicy zaprezentowali swoje wyszkolenie w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na mężczyzn i kobiety. Pierwszego dnia zawodów odbyła się weryfikacja uczestników biorących udział oraz odprawa techniczna. Natomiast drugiego dnia przeprowadzone zostały eliminacje, które pozwoliły wyłonić do finału sześciu najlepszych zawodników.


Podczas zawodów pływackich mężczyźni startowali na dystansach 50 i 100 m w 4 stylach: klasycznym, dowolnym, grzbietowym i motylkowym. Kobiety natomiast rywalizowały na takich samych dystansach w dwóch stylach: dowolnym i klasycznym. Zawodnicy startowali również w sztafetach: 4x50 metrów stylem dowolnym (kat. kobiet) oraz 4x50 metrów stylem dowolnym i  zmiennym (kat. mężczyzn).

 

- Wszyscy nasi zawodnicy uplasowali się na miejscach od pierwszego do ósmego, to pozwoliło nam walczyć o najwyższe cele. Nasz zespół wprowadził do finału 15 z 20  zawodników w konkurencjach indywidualnych oraz 2 z 3 sztafet - podkreślił jeden z zawodników 3PBOT.

 

Pierwsze miejsce na podium zajęła 3 Podkarpacka Brygada OT, drugie miejsce wywalczyli zawodnicy 14 Zachodniopomorskiej Brygady OT, brąz przypadł 4 Warmińsko - Mazurskiej Brygadzie OT.

 

Zawody miały na celu wyłonienie najlepszych pływaków w szeregach Terytorialsów, ale także promowanie wśród żołnierzy aktywnych formy wypoczynku oraz utrzymywanie kondycji fizycznej na stałym, wysokim poziomie, by propagować umiejętności pływackie w lokalnych środowiskach.

*

WOT opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach. Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy, służba w WOT daje możliwość pogodzenia życia rodzinnego, zawodowego z potrzebami służby. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy