Reklama

Podkarpaccy Terytorialsi będą współpracować ze Związkiem Strzeleckim "Strzelec" Józefa Piłsudskiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu 14 czerwca br. podpisane zostało porozumienie o współpracy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. “Pług” a Związkiem Strzeleckim "Strzelec" Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie. Potwierdza to partnerstwo pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej i ZS "Strzelec" Józefa Piłsudskiego. Celem podpisania umowy są wspólne działania na rzecz obronności, a także upowszechniania wiedzy obronnej i umiejętności ważnych dla bezpieczeństwa państwa polskiego.

Podkarpacka Brygada OT podpisała porozumienie z organizacją, która posiada umiejętności i wiedzę, działając według najwyższych standardów, czyli Komendą Główną Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie.

 

-Zawarcie porozumienia ze Związkiem Strzeleckim "Strzelec" Józefa Piłsudskiego stwarza nam możliwości do rozwijania postaw proobronnych, patriotycznych oraz wspólnych przedsięwzięć szkoleniowych, które zachęcą młodzież do służby we wszystkich rodzajach Sił Zbrojnych.

- powiedział płk Michał Małyska, dowódca 3.PBOT

 

Związek Strzelecki należy do organizacji proobronnych i społeczno-wychowawczych. Organizacje tego typu odegrały ważną rolę w przygotowaniach do odzyskania przez Polskę Niepodległości i jeszcze przed Wielką Wojną w latach 1914-1918, potem przez uczestnictwo Legionów Polskich i Polskiej Organizacji Wojskowej na froncie rosyjskim oraz w pracy konspiracyjnej na Wschodzie. W wolnej Ojczyźnie brały one udział w walkach o granice, jak również przygotowywały młodzież w dziedzinach przysposobienia wojskowego i wychowania obywatelskiego, mając za cel zapewnienie Polsce bezpieczeństwa.

 

Obecnie Komenda Główna ZS JP w Rzeszowie jest największą organizacją o charakterze proobronnym w Polsce. Skupia 56 jednostek strzeleckich w całej Polsce także z Ukrainy i Irlandii. Związek Strzelecki "Strzelec" Józefa Piłsudskiego kontynuuje tradycje przedwojennych formacji proobronnych. Powstałe  na początku ubiegłego wieku, odegrał ogromną rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Strzelcy zawsze łączyli wychowanie patriotyczne z pracą na rzecz społeczeństwa.

- Obie strony łączy niewątpliwie miłość do Ojczyzny i polskiej tradycji, ważnym czynnikiem jest wola służby państwu polskiemu.

- swoją wdzięczność i gratulacje złożyła pani Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

 

Wzajemne wsparcie i zaangażowanie, wspólny dialog i współpraca pozwoli na współdziałanie na rzecz naszej społeczności. Działalność Związku Strzeleckiego z 3 Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej wesprze inicjatywę wychowania patriotyczno–obywatelskiego, zwłaszcza w pracy z młodzieżą i dziećmi - orlętami.

 

-Duża część kadry Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego jest jednocześnie żołnierzami 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej - formalizację umowy podsumował Marek Matuła, komendant główny Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy