Reklama

Pobory starosty leskiego

Opublikowano:
Autor:

Pobory starosty leskiego  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mimo ogólnej zgodności podczas sesji rady powiatu leskiego krótką dyskusję wywołała uchwała dotycząca poborów Andrzeja Olesiuka, starosty leskiego.

Zgodnie z rządową ustawą z 10 maja 2018 roku dotyczącą obniżenia wynagrodzeń m.in. dla wójtów, burmistrzów i prezydentów pobory miały zostać obniżone o 20 procent. Jednak podczas sesji Marek Małecki, przewodniczący rady, ustosunkowując się do ustawy, przyznał, że wynagrodzenie Andrzeja Olesiuka, starosty leskiego w stosunku do innych samorządowców jest stosunkowo niskie, dlatego należałoby się zastanowić nad obniżeniem pensji. Innego zdania był radny Józef Orłowski, który stwierdził, że takie działanie to po prostu omijanie rozporządzeń rządowych i na to nie ma jego zgody.

- Może doczekamy się czasów, kiedy ci którzy będą zarządzać jednostkami samorządowymi, a którzy teraz są za tą ustawą, tak chętnie obniżą sobie pobory. Przypomnę że praca samorządowca jest trudna i bardzo odpowiedzialna - mówił podczas sesji radny Wiesław Kuzio.
Ostatecznie radni przegłosowali wynagrodzenie starosty leskiego, które nieznacznie zostało zmienione w stosunku do roku ubiegłego. Z wartości 10 100 złotych brutto zmniejszono pensję do wartości 9 930 złotych brutto. Podniesiono m.in. staroście wysokość dodatku za wieloletnią pracę, gdyż według radnych był on za niski. W trakcie głosowania Andrzej Olesiuk opuścił salę posiedzeń.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE