Reklama

Po naukę do Zagórza

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozstrzygnięta została 20 edycja Podkarpackiej Nagrody Samorządowej 2020. Miło nam donieść, że wśród laureatów konkursu znalazł się Zagórz i jego burmistrz Ernest Nowak. Zwyciężyli oni w kategorii „najlepsze miasto”, pozostawiając w pokonanym polu czwórkę nominowanych do tej nagrody: Rzeszów, Stalową Wolę, Kolbuszową i Głogów Małopolski. Zwycięską statuetkę odebrał burmistrz Zagórza Ernest Nowak.

Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbyła się 8 lutego br. w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Oprócz laureatów, uczestniczyli w niej m. in.: wojewoda Ewa Leniart, marszałek województwa Władysław Ortyl oraz kurator konkursu Paweł Zając z Podkarpackiego Centrum Biznesu. 


Czytaj także: Bezrobocie na Podkarpaciu "szybuje" w górę

Poznajmy głównych bohaterów konkursu; w kategorii powiatów tytuł Podkarpackiego Lidera Samorządności otrzymał powiat rzeszowski, w ktg. miast: Zagórz i w ktg. gmin: Zaleszany. Dodajmy, że w kategorii miast nominowanymi do nagrody, oprócz Zagórza, były: Rzeszów, Stalowa Wola, Kolbuszowa i Głogów Młp.

Kapituła przyznała też wyróżnienia dla najlepszej strony www (otrzymały go: gm. Białobrzegi, miasto Przemyśl i powiat dębicki) oraz dla najlepszej strony BIP (gm. Stary Dzików i powiat jarosławski). Wybrano też jednostki samorządu terytorialnego wyróżniające się w mediach społecznościowych. W gronie tym znalazły się: gmina Wielkie Oczy, miasto i gmina Sieniawa oraz powiat mielecki. Za najlepszą ofertę inwestycyjną w internecie wyróżniono miasto Rzeszów. 

Zwycięską statuetkę odbierał laureat nagrody: burmistrz miasta i gminy Zagórz Ernest Nowak. Oto, co powiedział dziennikarzowi Korso: - To duży zaszczyt i wyróżnienie, jestem więc mile zaskoczony. Nagroda ma dwojaki charakter: zespołowy - dla gminy, miasta bądź powiatu oraz indywidualny, dla osoby, która daną jednostką kieruje. Ja traktuję ją wybitnie w kategoriach zespołowych, gdyż na sukces ten pracowało wiele podmiotów i osób: radni, urzędnicy, sołtysi, różne jednostki organizacyjne, a więc cała samorządowa maszyna. Wszyscy mają swój udział w tej nagrodzie, wszystkim dziękuję i gratuluję. Dla mnie będzie ona mobilizacją do jeszcze większej aktywności i pracy, wykonywanej na rzecz naszych mieszkańców. Mam świadomość, jak wiele jest jeszcze do zrobienia.

Oprócz statuetek, indywidualnymi nagrodami dla zwycięzców konkursu były „złote” pióra, przyznane im przez Prezydenta RP.

Z gratulacjami pośpieszyli honorowi goście uczestniczący w uroczystości. Zabierając głos, wojewoda podkarpacka Ewa Leniart powiedziała: - Dzisiejsi laureaci to samorządowcy wyjątkowi, którzy powierzony im mandat sprawują już od kilku kadencji. Bardzo dziękuję za to, że sprawnie zarządzacie samorządami, że potraficie skutecznie sięgać po zewnętrzne środki i mądrze je wykorzystywać. 

Gratulujemy laureatom, przyznając nasze specjalne wyróżnienie burmistrzowi miasta i gminy Zagórz Ernestowi Nowakowi i jego dzielnej załodze. Zwyciężając w silnej konkurencji dali dowód, że „mały może więcej”, że wcale nie trzeba być stolicą metropolii, żeby wygrywać w tego typu konkursach. Co robić, żeby sięgać po takie zaszczyty? Trzeba jechać do Zagórza i skorzystać z lekcji, jakich z pewnością nikomu nie odmówią laureaci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy