Reklama

Po Koronę Ziemi

Opublikowano:
Autor:

Po Koronę Ziemi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sanoczanin Łukasz Łagożny ma niezwykłą pasję, wspina się na najwyższe szczyty świata. Marzy o zdobyciu Korony Ziemi, na którą składa się dziewięć najwyższych gór poszczególnych kontynentów. Jeżeli mu się uda, będzie pierwszym człowiekiem na Podkarpaciu z takim osiągnięciem. Ma na swoim koncie 5 szczytów, wyruszył do Australii po kolejne.

O Łukaszu pisaliśmy w numerze naszej gazety z 23 lutego.

W tegorocznej wyprawie "Euro24 Expeditions 2017 – Puncak Jaya & Mount Kościuszko" postawił sobie za cel zdobycie dwóch wymienionych szczytów. W chwili oddawania tego numeru do druku powinien lądować na lotnisku w Melbourne. Na pokonanie Góry Kościuszki wyznaczył sobie pięć dni, później poleci na Papuę Nową Gwineę. Cała wyprawa potrwa trochę ponad trzy tygodnie.

Łukasz jest jedynym Polakiem uczestniczącym w wyprawie, co – jak podkreśla – jest dla niego nie lada wyzwaniem logistycznym. Musiał zorganizować m.in. 12 lotów samolotowych. Przygotowania trwały ponad pół roku i spoczywały wyłącznie na jego barkach. Normalnie prace te rozkładają się na kilka osób. Sporym wyzwaniem było również zebranie pieniędzy. 

Łagożny z pomocą Urzędu Miasta w Sanoku miał szereg spotkań z różnymi firmami, dzięki czemu udało się zebrać odpowiednią sumę. Do grona głównych sponsorów należą: EURO24 (http://euro24.co/) – sponsor tytularny wyprawy, PASS Polska (http://pass.com.pl/) – sponsor główny; KORSO Gazeta Sanocka jest jednym z patronów medialnych.

O wydarzeniach z wyprawy będziemy Państwa informować na bieżąco.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE