Reklama

Plenerowy Spektakl Teatralny Poza Czasem

Opublikowano: wt, 30 lip 2019 10:00
Autor:

Plenerowy Spektakl Teatralny Poza Czasem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta Sanoka, BWA Galeria Sanocka oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zapraszają na Plenerowy Spektakl Teatralny "POZA CZASEM" w wykonaniu Teatru AKT z Warszawy

9.08.2019
Miejsce - Rynek
Godzina - 20.30
Wstęp: Bezpłatny
W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych Teatr wystąpi 16.08 o godzinie 20.30


Teatr Akt  jest niezależną grupą teatralną działającą w formie stowarzyszenia od 1991 roku.  Początkowo zespół tworzył w dziedzinie teatru pantomimy i teatru ruchu. Z czasem główną sceną wypowiedzi artystycznej staje się plener i ze spektaklami ulicznymi grupa kontynuuje teatralną przygodę, podróżując do dużych miast i miasteczek w Polsce i za granicą. Domeną wciąż pozostaje sztuka mimu, gestu, plastycznego obrazu, uzupełniana elementami cyrku, tańca i wszelkiego rodzaju akrobacji.  Od 2010 roku siedzibą grupy jest budynek przy ulicy Łaziebnej 9 na Olszynce Grochowskiej, który jest bazą do realizacji teatru objazdowego, a także lokalnych, warszawskich  projektów artystycznych.

Spektakl  Poza czasem

To metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem to chwila, w której możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas. 

Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko.

Spektakl został przygotowany we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą.

Premiera – 2014
Reżyseria – Agnieszka Musiałowicz
Scenografia – Tomasz Musiałowicz, Hektor Werios
Muzyka grana na żywo – Grzegorz Szyma i Dominik Strycharski
Fotografia i grafika – Hektor Werios
Produkcja – Teatr Akt
Występują: Marta Suzin, Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński, Grzegorz Rajs

 

Organizatorzy: Urząd Miasta Sanoka, BWA Galeria Sanocka, Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE