Reklama

Planowane inwestycje drogowe w powiecie sanockim

Opublikowano: śr, 11 maj 2022 09:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 9 maja to ważny dzień w historii powiatu sanockiego. Rozpoczął się od uroczystego otwarcia wyremontowanej i długo oczekiwanej przez mieszkańców drogi Sanok-Liszna, a zakończył podpisaniem umów na kolejne inwestycje drogowe.

– Dzisiaj podpiszemy trzy ważne umowy z wykonawcami dróg na odcinku Tarnawa-Kalnica, Załuż-Lesko oraz Mrzygłód-Tyrawa Wołoska – tymi słowami zwrócił się do gości zebranych w Sali Gobelinowej sanockiego zamku starosta Stanisław Chęć. – Inwestycje zostały dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej, a ich wartość to ponad 32 mln złotych. Jesteśmy wdzięczni za każde otrzymane wsparcie i nie ukrywamy, że liczymy na więcej, bo wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.

 

Starosta podziękował także Edycie Szałankiewicz, skarbnikowi Powiatu Sanockiego oraz pracownikom Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Starostwie Powiatowym w Sanoku za pracę nad przygotowaniem wniosków o wsparcie zewnętrzne. Słowa wdzięczności skierował również do przedstawicieli Lasów Państwowych za okazywaną pomoc i dotychczasową współpracę.

 

Wyrazy uznania dla samorządowców przekazała także Jolanta Sawicka, wicewojewoda podkarpacki.

 

– Chciałabym podziękować władzom samorządowym oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i realizację inwestycji, bowiem działania te wymagają dużo czasu, wysiłku i uporu w dążeniu do celu – powiedziała wicewojewoda. – Cieszę się, że chcecie, aby wasze małe ojczyzny były coraz lepsze i bezpieczniejsze, żeby służyły naszemu społeczeństwu. Obiecuję, że nadal będziemy wspierać Powiat Sanocki, żeby mógł się rozwijać.

 

Wykonawcą przebudowy drogi Tarnawa-Kalnica w miejscowościach Łukowe i Tarnawa Górna wraz z obiektem mostowym przez rzekę Kalniczkę jest firma Strabag Sp. z o.o. Wartość zadania wynosi 23 975 599,00 zł, z czego aż 14 385 359,00 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

Z kolei Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. z Sanoka wykona dwie inwestycje. Pierwsza z nich to przebudowa drogi powiatowej Załuż-Lesko, której wartość wynosi 6 911 100,00 zł, z czego 3 855 459,00 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jest duża szansa, że inwestycję wesprze Nadleśnictwo Brzozów, przekazując 500 000,00 zł. Drugie zadanie dotyczy przebudowy drogi powiatowej Mrzygłód-Tyrawa Wołoska w miejscowości Tyrawa Solna. Wartość inwestycji to 1 888 727,31 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy