Reklama

Plan zrównoważonej mobilności w Sanoku. Co to takiego i po co ?

Opublikowano:
Autor:

Plan zrównoważonej mobilności w Sanoku. Co to takiego i po co ? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ideą zrównoważonej mobilności jest zmiana zachowań komunikacyjnych mieszkańców mająca na celu zmniejszenie udziału prywatnego samochodu w codziennych podróżach. Zmiana ta pozwoli na szybki rozwój całego transportu publicznego m.in. poprzez rozbudowę sieci połączeń autobusowych, odnowę parku pojazdów komunikacji miejskiej, rozbudowę sieci dróg rowerowych, a także zwiększenie znaczenia ruchu pieszego. Obecnie coraz częściej mieszkańcy miast wybierają transport publiczny, rower, jak również podróże piesze. Europejskie miasta dążą do tego, aby transport był efektywny, zasobooszczędny, ekologiczny i niskoemisyjny.

W związku z fundamentalnym znaczeniem zintegrowanego planowania zrównoważonej mobilności dla rozwoju subregionu oraz w kontekście planowanego uwarunkowania przez Komisję Europejską możliwości ubiegania się o fundusze europejskie w perspektywie 2021-27 od opracowania i uchwalenia na terenie gmin Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej, 9 gmin: Gmina Miasto Sanok, Gmina Sanok, Miasto i Gmina Zagórz, Miasto i Gmina Lesko, Gmina Bukowsko, Gmina Zarszyn, Gmina Besko, Gmina Tyrawa Wołoska, Gmina Komańcza oraz powiaty: Powiat Sanocki i część Powiatu Leskiego, podjęło prace nad opracowaniem ww. dokumentu.

 

Celem działań jest uporządkowanie kwestii związanych ze zrównoważoną mobilnością na terenie ww. obszaru poprzez przygotowanie dokumentu spełniającego założenia procesu Planowania Zrównoważonej Mobilności Miejskiej, spełniającego zarówno ww. wymagania Komisji Europejskiej na obecną i kolejne perspektywy finansowe jak i stanowiącego dokument wskazujący cele, priorytety i kierunki działań inwestycyjnych i nie inwestycyjnych w obszarze zrównoważonej mobilności, którego założenia będą realizowane przez gminy.

 

W związku z powyższym zapraszamy mieszkańców do udziału w ankiecie, która pomoże zdiagnozować występujące problemy dotyczące transportu oraz wskaże oczekiwania mieszkańców co do jego rozwoju.

 

Poniżej link do ankiety:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy