Reklama

Placówkę Straży Granicznej w Medyce odwiedziła delegacja Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 11 sierpnia placówkę Straży Granicznej w Medyce odwiedziła dwuosobowa delegacja Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF.

Celem wizyty było zapoznanie się z procedurami i algorytmem postępowania w trakcie przekraczania granicy z terytorium Ukrainy przez małoletnich bez opiekunów prawnych.

Szczególną uwagę zwrócono na znaczenie, jakie ma współpraca Straży Granicznej z sądem rodzinnym w zakresie ustanowienia opiekuna tymczasowego dla małoletnich bez opieki, co w dalszej kolejności pozwala na szybkie uregulowanie ich sytuacji prawnej na terytorium Polski.

W rozmowie z Komendantem Placówki Straży Granicznej w Medyce przedstawiciele UNICEF poruszyli również kwestię postępowania z małoletnimi, w przypadku gdyby ich dane widniały w systemach poszukiwawczych.

Wizytujący placówkę SG wyrazili słowa uznania, za pracę i zaangażowanie funkcjonariuszy Straży Granicznej w pomoc małoletnim, szczególnie w okresie od wybuchu konfliktu zbrojnego na Ukrainie oraz podziękowali za stworzenie warunków pozwalających zmniejszyć traumę małoletnich związaną z opuszczeniem swojego domu.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy