Reklama

Plac przy EKO altanie w Lisznej ogrodzony! Mieszkańcy zyskali bezpieczną przestrzeń [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W miejscowości Liszna, wokół istniejącego placu wielofunkcyjnego powstało ogrodzenie. Jest to kolejny etap prac w ramach realizacji Sołeckich Strategii Rozwoju Wsi w 2021 r. Projekt byłinicjatywą mieszkańców Lisznej i to właśnie dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu i pracy społecznej powstała tak piękna, wielofunkcyjna przestrzeń.

Dla przypomnienia:  w ramach realizacji poprzedniej edycji projektu w 2021 roku, sołectwo Liszna zrealizowało zadanie pn. „Budowa ogólnodostępnej EKO Altany wyposażonej w elementy małej architektury oraz przyjazne przyrodzie zagospodarowanie przestrzeni”.

Powstała drewniana altana z dużym stołem i ławami, kosze do segregacji odpadów (stylizowane do całego otoczenia), nowe nasadzenia (kwiaty, krzewy), „plenerowy zielnik” z kwietnym muralem, miejsce grillowe wraz z rusztem, ławki parkowe, budki lęgowe dla ptaków, hotele dla owadów i domki dla jeży wykonane przez najmłodszych mieszkańców. W ramach zajęć świetlicowych w bibliotece dzieci namalowały również piękne obrazki, z których utworzono swoistą galerię zdobiącą wnętrze altany. W październiku 2021 r. na placu odbył się także piknik rodzinny podsumowujący ww. etap projektu.

Tegoroczna edycja programu obejmuje realizację zadania pn. „Zagospodarowanie wielofunkcyjnego placu w Lisznej- ogrodzenie i mała architektura”, które doskonale wpisuje się w obecny klimat otoczenia. Nowopowstałe ogrodzenie zamyka niejako całą przestrzeń, oddziela od pobliskiej drogi i znacznie zwiększa bezpieczeństwo użytkowników placu - zwłaszcza dzieci.

W ramach zadania zamontowano także 2 ławki parkowe, a na pobliskim boisku do piłki nożnej piłkochwyty z siatki o wysokości 4m. Do zakończenia całości projektu pozostaje jeszcze drewniana, zamykana piaskownica i huśtawka.

Zabezpieczenie wielofunkcyjnego placu i wzbogacenie go o dodatkowe elementy powoduje, że miejsce to zyskało ogromną wartość nie tylko dla mieszkańców, ale także dla turystów czy uczestników imprez. Teraz można organizować turnieje, pikniki rodzinne czy zabawy dla dzieci bez obawy o ich bezpieczeństwo.

Oprócz mieszkańców udział w rozwoju przestrzeni mają także miejscowe organizacje i stowarzyszenia tj. KGW Liszna, zespół muzyczny LISZNIANIE, Wspólnota Leśna „Dobro” wsi Liszna, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Liszna w Lisznej, LGD Dolina Sanu, a także Gmina Sanok i Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku.

Projekt uzyskał dofinansowanie w kwocie 12 000 zł, z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021 – 2025 na działania służące realizacji Sołeckich Strategii Rozwoju Wsi. Całkowity koszt projektu to ponad 26 500 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy