Reklama

PILNE! Oddział dziecięcy sanockiego szpitala wstrzymał przyjęcia. Nagły wzrost ciężkich zachorowań wśród dzieci!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

PILNE! Oddział dziecięcy sanockiego szpitala wstrzymał przyjęcia. Nagły wzrost ciężkich zachorowań wśród dzieci! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnich dniach wśród dzieci na terenie naszego powiatu miał miejsce lawinowy wzrost ciężkich zachorowań wymagających hospitalizacji.

Ze względu na brak  wolnych miejsc na oddziale dziecięcym sanockiego szpitala od  28 listopada 2022 została podjęta decyzja o czasowym wstrzymaniu przyjęć do tutejszego oddziału. 

W trybie pilnym został poinformowany o tym fakcie dyrektor szpitala oraz odpowiednie służby medyczne, w tym koordynator wojewódzki.  Jak tylko sytuacja ulegnie poprawie, bezzwłocznie Państwa poinformujemy o tym fakcie.

Sytuacja jest związana z sezonowością zachorowań. To, co było dwa tygodnie temu w Krakowie, czyli wszystkie oddziały dziecięce były przepełnione, dzieci były przekazywane na oddziały do innych ościennych szpitali, teraz dzieje się u nas. Jest to rzecz naturalna, natomiast na pewno jest dość duża lawinowa fala zachorowań, na tyle duża, że nie jesteśmy w stanie w ciągu ostatnich trzech dni poradzić sobie  z takim nadmiarem dzieci. Przyjmowaliśmy, ale już wiedzieliśmy, że powolutku kończą nam się możliwości lokalowe w stosunku co do przyjmowania kolejnych dzieci. W dniu wczorajszym lekarz dyżurujący poinformował mnie w godzinach wieczornych, że zajmuje ostatnie miejsca na oddziale. Musieliśmy ten fakt zgodnie z obowiązującym prawem zgłosić do koordynatora wojewódzkiego, co zostało poczynione. Poinformowaliśmy również dyrekcję szpitala. Na chwilę obecną od wczoraj, podjęliśmy wszelkie działania zmierzające do udrożnienia oddziału, aby ponownie przyjmować małych pacjentów i  już się powoli odkorkowujemy. Te dzieci, które nadawały się już bezpiecznie do wypisania, zostały wypisane. Dodatkowo na chwilę obecną zrobiliśmy cztery wolne miejsca, natomiast w ciągu pięciu minut na te cztery miejsca już przyjęliśmy dwójkę kolejnych dzieci. Dla mnie jako ordynatora jest priorytetem, aby pomóc jak największej ilości dzieci, dlatego też dostawiliśmy dodatkowe łóżka w oddziale. Jedno jest na korytarzu, drugie na osobnej sali. Próbujemy sobie w tej trudnej sytuacji jakoś poradzić taką organizacją własną. Nie możemy dopuścić, aby dzieci były w jakikolwiek sposób poszkodowane z tego tytułu. Nawet gdyby zdarzyła się sytuacja taka, że brakuje dalej miejsc wolnych na oddziale, to my dalej będziemy wszystkim dzieciakom, które są w stanie zagrożenia zdrowia i życia pomagać w oddziale ratunkowym. Zdarzyć się może tak, że dziecko przez chwilę będzie musiało być diagnozowane na oddziale ratunkowym a dopiero potem, po ustabilizowaniu w miarę możliwości miejsc przyjmowane będzie na oddział dziecięcy. Jestem w trakcie organizowania tego wszystkiego i myślę, że do godziny 15:00 uda nam się troszeczkę poluźnić cały ten nawał chorych na naszym oddziale. Jestem dobrej myśli na razie. 

- informuje nas ordynator oddziału dziecięcego sanockiego szpitala Przemysław Galej.

Nie trzeba było zbyt długo czekać, aby potwierdziły się słowa ordynatora oddziału dziecięcego wypowiedziane na sesji rady powiatu. Mówił właśnie o takich sezonowanych nagłych falach zachorowań. Uspokajamy mieszkańców, dr Galej zrobi wszystko, aby każdemu dziecku w potrzebie udzielić pomocy medycznej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy