Reklama

Pijany radny w środku Sanoka obrażał policjantów i ratowników medycznych

Opublikowano:
Autor:

Pijany radny w środku Sanoka obrażał policjantów i ratowników medycznych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości U 70-letniego radnego miejskiego stwierdzono 1,8 promila alkoholu.

Publikujemy oficjalne stanowisko i relację sanockiej policji w uzgodnieniu z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie na temat zdarzenia z 10 kwietnia w Sanoku.

"We wtorek 10 kwietnia o godz. 12.45 przy ul. Słowackiego w Sanoku ratownicy z pogotowia ratunkowego udzielali pomocy mężczyźnie, który leżał na chodniku. Mężczyzna posiadał na czole zadrapania. W momencie udzielania pomocy mężczyzna zrobił się agresywny wobec ratowników, wyzywał ich, używał wulgaryzmów, obrażał i nie chciał aby udzielać mu jakiejkolwiek pomocy.

W związku z tym na miejsce wezwano policjantów. Gdy przyjechali, mężczyzna znajdował się w karetce pogotowia. Widząc funkcjonariuszy skierował swoją agresję w ich kierunku. Wymachiwał rękami, znieważał policjantów, wyzywał, stosował wulgaryzmy i nie chciał podać danych osobowych, jego zachowanie wskazywało, że jest nietrzeźwy.

Mężczyzna wykrzykiwał, że jest radnym miasta Sanoka i powołując się na szerokie znajomości groził policjantom (również zwolnieniem ze służby) chcąc, aby odstąpili od podjętych czynności służbowych. W związku z niestosowaniem się do poleceń policjantów oraz agresją zostały mu założone kajdanki na ręce. Mężczyzna został zatrzymany.

Okazał się nim 70-letni mieszkaniec Sanoka - radny miejski. Mężczyzna po zbadaniu przez lekarza został osadzony w policyjnym areszcie. Badanie alkomatem wykazało, że 70-latek ma w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.

11 kwietnia mężczyzna został przesłuchany, przedstawiono mu zarzuty znieważenia ratowników medycznych oraz znieważenia policjantów i stosowanie gróźb bezprawnych w celu zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej (art.224§ 2 i 226 kk). Po wykonaniu czynności został zwolniony z aresztu. Wobec 70-latka sąd może nawet orzec karę pozbawienia wolności do lat 3.

Szczegóły tej sprawy opublikujemy w najnowszy, 16 numerze Korso Gazety Sanockiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE