Reklama

Pijaństwo i kąpiele na łowiskach PZW i w miejscach niedozwolonych

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażnicy SSR Sanok przeprowadzili kontrole na Jeziorze Sieniawskim, rzekach San, Osława, Wisłok, Sanoczek oraz na Potoku Tyrawskim, oczywiście w granicach Powiatu Sanockiego. Efektem przeprowadzonych kontroli będą dwa wnioski do PSR P w Krośnie za popełnione wykroczenia jakich dopuścili się wędkarze.

Podczas patroli strażnicy często za pomocą lornetki lub drona obserwują osoby dokonujące połowu ryb. Taka forma działania jest bardzo skuteczna, o czym mogą świadczyć nasze wyniki.

Należy dodać, że doszło nam dodatkowe zajęcie, podczas tegorocznych upałów wiele osób szuka ochłody w sąsiedztwie wody. Dlatego ludzie często kąpią się w niedozwolonych miejscach. Po raz kolejny ostrzegamy kąpiących, ponieważ są nieświadomi, jakie czyhają na nich zagrożenia, np. pozrywane, odcięte żyłki i plecionki wędkarskie o bardzo mocnych parametrach wytrzymałościowych,  nawet do 100 kg. Czym może się skończyć zaplątanie w wodzie w taki urwany sprzęt? Nie muszę chyba wyjaśniać. Strażnicy SSR robią co mogą, upominają, proszą kąpiących o opuszczenie łowisk. Często mamy do czynienia z małoletnimi, staramy się im i ich opiekunom wyjaśnić jakie niebezpieczeństwo na nich czeka w wodzie. Czasami jednak jesteśmy bezsilni, dopiero argument wezwania policji odnosi efekty.  

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA WYKROCZENIE

Zgodnie z artykułem 55 kodeksu wykroczeń ten, kto kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany. Co ważne, karane jest także samo przebywanie w wodzie. Wykroczenie to może zostać popełnione zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie (np. gdy nie wiedzieliśmy, że kąpiel w danym miejscu jest zabroniona). Oczywiście, głównym powodem uznania danego akwenu wodnego za zakazane są względy bezpieczeństwa. Na łowiskach PZW w Hłomczy, Sanoku czy Szczawnem obowiązuje zakaz kąpieli. Niestety mimo naszych licznych interwencji, to i tak co jakiś czas dochodzi do utonięcia,  Przykładem mogą być utonięcia młodych ludzi, do jakich ostatnio doszło na Jeziorze Sieniawskim czy Solińskim.  

SSR Sanok 

kom. Ryszard Rygliszyn

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy