Reklama

Pijana para dryfowała pośrodku jeziora

Opublikowano:
Autor:

Pijana para dryfowała pośrodku jeziora - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwie osoby utknęły na środku Jeziora Solińskiego niedaleko Cypla w Polańczyku. Obie były pod wpływem alkoholu. Na szczęście zostały uratowane przez ratowników WOPR i przez strażaków.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 8 listopada po godzinie 20.00. Około 100 metrów od bazy WOPR dryfowała łódka bez wioseł z dwiema przemokniętymi osobami.

- Z ich relacji wynika, że usiedli w łódce, a ona odpłynęła na środek jeziora - mówi Józef Kusz z Bieszczadzkiego WOPR. - Bez wioseł dryfowali w kierunku zapory. W pewnym momencie łódka wywróciła się, a oni wpadli do wody. Udało im się odwrócić łódkę, usiąść w niej i zadzwonić po pomoc - powiedział nam ratownik.

Pasażerami łódki okazali się 48-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna. Po przetransportowaniu ich na brzeg udzielono im pierwszej pomocy i okryto kocami. Para odmówiła wezwania karetki.

- Byli przemoczeni i wychłodzeni - informuje nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik KWP w Rzeszowie. - Oboje nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

W akcji ratunkowej wzięły udział WOPR, siedmiu strażaków z JRG Lesko i OSP Polańczyk oraz policja. Łódka została odholowana do brzegu i przekazana właścicielowi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE