Reklama

Pierwszy w naszym regionie odcinkowy pomiar prędkości będzie w Sanoku! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Street View/Redakcja

Pierwszy w naszym regionie odcinkowy pomiar prędkości będzie w Sanoku! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Odcinkowy pomiar prędkości będzie na ul. Przemyskiej w Sanoku | foto Google Street View/Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sanocka policja na bieżąco kontroluje wykroczenia zgłaszane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W związku z obserwacją miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości, funkcjonariusze drogówki wskazali jedną ulicę, na której warto zainstalować odcinkowy pomiar prędkości, aby zahamować ten niebezpieczny proceder dla innych uczestników ruchu drogowego. Decyzja zapadła.

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego wybrali ulicę Przemyską w Sanoku. Urządzenia rejestrujące ustawione zostaną na początku i na końcu drogi objętej nadzorem. A mianowicie, pomiar prędkości rozpocznie się tuż za mostem Olchowieckim a zakończy się równo z tablicą Bykowce. Odcinek objęty pomiarem będzie miał 4,6 km, który według przepisów należy pokonać w czasie 5,52 minut.
Odcinkowy pomiar prędkości ma wystartować jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. Wygląda na to, że to nie będzie jedyna lokalizacja w naszym regionie. Rozpatrywana jest druga lokalizacja, a mianowicie serpentyny w miejscowości Wujskie, gdzie w sezonie letnim bardzo często policja otrzymuje zgłoszenia o nieostrożnej jeździe zarówno kierowców samochodów jak i motocykli. 


Urządzenia zmierzą, w jakim czasie pojazd pokonał trasę, wyświetlacz pokaże nam prędkość i jeśli okaże się, że zbyt szybko, kierowca zostanie ukarany mandatem.

To nie koniec. Urządzenia pomiarowe zostaną podpięte pod monitoring straży miejskiej w celu szybkiej weryfikacji pojazdów popełniających wykroczenia nie tylko prędkość, ale również niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa czy korzystanie z telefonu komórkowego w czasie jazdy. Odcinkowy pomiar prędkości sprzyja uspokojeniu ruchu i zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

W celu poinformowania kierujących o początku drogi, na którym kontrolowana jest i rejestrowana przez stacjonarne urządzenia rejestrujące średnia prędkość jazdy ustawia się znak D-51a, natomiast o zakończeniu pomiaru znak D-51b.

Zgodnie z przepisami tablicę informacyjną D-51a ustawia się na początku odcinka, na którym prowadzony jest odcinkowy pomiar prędkości, w przekroju poprzecznym drogi, w którym znajduje się stacjonarne urządzenie rejestrujące. Jeżeli początek takiego odcinka drogi znajduje się w miejscu o ograniczonej widoczności, np. ze względu na geometrię drogi lub obiekty znajdujące się w jej bezpośrednim sąsiedztwie, dopuszcza się umieszczenie dodatkowego znaku D-51a wraz z tabliczką T-1a.

AKTUALIZACJA:

Informujemy, że wiadomość o powstaniu odcinkowego pomiaru prędkości w Sanoku była żartem z okazji Prima Aprilis (1 kwietnia). 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE