Reklama

Pierwsze w Polsce

Opublikowano:
Autor:

Pierwsze w Polsce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Centrum Integracji Społecznej w Sanoku jako jedna z niewielu placówek w Polsce pomaga wskoczyć na rynek pracy osobom, które z niego wypadły.

CIS w Sanoku powstało w 2012 roku jako pierwsza placówka tego typu w Polsce. Otrzymała tytuł „Samorządowego Lidera Zarządzania 2013 – usługi społeczne”. Działają w niej trzy warsztaty.

– Aktualnie realizujemy projekt ministerstwa – mówi Marcin Marcinkowski, kierownik CIS. – Całość kwoty przekazana jest na działalność warsztatu kateringowego, szkółkarskiego i porządkowego, które u nas funkcjonują. 

Warsztat kateringowy zajmuje się przygotowaniem obiadów i obsługą różnego rodzaju imprez.

– Codziennie przyjmujemy zamówienia na około dwieście obiadów – mówi. – Dodatkowo zapewniamy wyżywienie naszym uczestnikom.

Warsztat porządkowy zajmuje się koszeniem trawników, dbaniem o zieleń, sprzątaniem rowów. Prace wykonywane są na zlecenie gmin i osób prywatnych. Natomiast warsztat techniczny wykonuje bieżące naprawy sprzętu, którym dysponuje ośrodek i pracami zleconymi. CIS pobiera opłaty za świadczone usługi, jednak są one znacznie niższe niż te, które oferują firmy prywatne.

Więcej w 43 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE