Reklama

Pierwsze takie studia w Polsce na sanockim PWSZ

Opublikowano:
Autor:

Pierwsze takie studia w Polsce na sanockim PWSZ - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku jako pierwsza uczelnia w Polsce otrzymała uprawnienia do prowadzenia pięcioletnich jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku „pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna”

Z przyjemnością informujemy, że PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku jako pierwsza uczelnia w Polsce otrzymała uprawnienia do prowadzenia pięcioletnich jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku „pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna”.

Zmiany w przepisach dotyczących kształcenia nauczycieli, które wprowadzono w ostatnim czasie w Polsce sprawiły, że osoby pragnące pracować w przyszłości w przedszkolach i szkołach podstawowych jako nauczyciele muszą zrealizować jednolite studia magisterskie „pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna”. Sanocka uczelnia wykazała się dużą elastycznością i w ekspresowym tempie dopasowała się do potrzeb rynku pracy. Dzięki temu już w roku akademickiego 2019/2020 w Sanoku wystartują 5-letnie studia pedagogiczne.

Rekrutacja elektroniczna wystartuje 01.06.2019 r. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z szerszym opisem uruchomionych studiów.

Zgodnie z przyjętymi założeniami dla kierunku praktycznego, absolwent pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej będzie osobą posiadającą szereg umiejętności potrzebnych do wykonywania zawodu nauczyciela przedszkola i klas I-III. Absolwent będzie posiadał rzetelne przygotowanie teoretyczne i praktyczne zorientowane na prowadzenie zajęć zintegrowanych w przedszkolu i w klasach  I-III szkoły podstawowej.

W toku studiów uzyska kwalifikacje metodyczne z zakresu edukacji elementarnej, gdyż szczególnie cenne w przygotowaniu absolwentów jest wykształcenie umiejętności spójnego zintegrowanego stosowania metodyk w praktyce przedszkolnej i szkolnej poparte praktykami w placówkach oświatowych. To wszystko dopełni gruntowna wiedza w zakresie psychologii i pedagogiki oraz umiejętności jej wszechstronnego wykorzystania w projektowaniu sytuacji edukacyjnych opartych na kształtowaniu kreatywnych i otwartych postaw dzieci. Podczas studiów zwracać się będzie szczególną uwagę na rozwijanie u studentów refleksyjnego myślenia, umiejętnego dążenia do wyznaczonych celów oraz skutecznego działania w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Absolwent będzie także przygotowany do organizowania i realizowania zintegrowanego procesu wychowawczo-dydaktycznego w obszarze edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Nastąpi także pogłębienie języka specjalistycznego na poziomie B2 (wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego) co wyrażać się będzie umiejętnością posługiwania się w wyższym stopniu specjalistyczną terminologią w zakresie pedagogiki.

Absolwent, który ukończy pięcioletnie studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna uzyskując tytuł magistra będzie przygotowany do:

  • pracy zawodowej na stanowisku nauczyciela przedszkola oraz nauczyciela w klasach I – III szkoły podstawowej;
  • podjęcia studiów trzeciego stopnia oraz studiów podyplomowych.

Tym samym absolwent będzie mógł znaleźć zatrudnienie:

  • w przedszkolach; zespołach i punktach przedszkolnych i innych alternatywnych formach wychowania przedszkolnego,
  • w oddziałach przedszkolnych przy szkole (m.in. dawny oddział „0”)
  • w klasach I – III szkoły podstawowej,
  • w szkołach i w przedszkolach integracyjnych,
  • w świetlicach dziecięcych,
  • w żłobkach (oddział przedszkolny),
  • w domach małego dziecka.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE